تکرار ادعا های یکجانبه درمورد میدان گازی آرش

تکرار ادعا های یکجانبه درمورد میدان گازی آرش

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - سخنگوی وزارت امورخارجه، گفت: نگاه ما در مناسبات با همسایگان تلاش برای ساختن فضایی مثبت و سازنده و تاکید بر مسائل مشترک و دوستانه است و طرح این قبیل موضوع‌ها در بیانیه‌های یکجانبه به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو -  ناصر کنعانی اظهار داشت: ایران درباره میدان گازی آرش مواضع اصولی خود را مبتنی بر قوانین بین المللی بار ها اعلام کرده است و طرح ادعا های یکجانبه هیچ حقوقی را برای مدعی ایجاد نخواهد کرد.

به گزارش شانا، وی درباره ادعای مطرح شده بعضی از کشور های خلیج فارس در قبال حق استفاده از میدان گازی آرش اظهار کرد: لازم است اشاره کنیم که در این موضوع، ما با مقام های کویتی بر تداوم مذاکرات فنی و حقوقی تاکید کردیم.

وی افزود: نگاه ما در مناسبات با همسایگان تلاش برای ساختن فضایی مثبت و سازنده و تاکید بر مسائل مشترک و دوستانه است و طرح این قبیل موضوع ها در بیانیه های یکجانبه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

سخنگوی وزارت امورخارجه درباره سفر اخیر رئیس جمهوری به الجزایر به منظور شرکت در نشست سران مجمع کشور های صادر کننده گاز (جی ئی سی اف) تصریح کرد: سفر رئیس جمهوری در چارچوب سفری دو جانبه و در پاسخ به دعوت رسمی رئیس جمهوری الجزایر بود و اینکه این کشور یکی از کشور های مهم اسلامی و آفریقایی است و روابط دوطرف دوستانه و برادرانه و مبتنی بر گسترش روابط در حوزه های مختلف است.

کنعانی اظهار کرد: مسیر پیشرفت در روابط دوجانبه باز است و امیدواریم سطح روابط تجاری دو کشور همپای مناسبات سیاسی افزایش یابد، اسنادی هم که در این سفر امضا شد زمینه ساز تحقق اهداف و اراده رهبران دو کشور برای توسعه مناسبات در همه زمینه های تجاری خواهد بود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب