طرح مقابله با قاچاق پوشاک متوقف شد

طرح مقابله با قاچاق پوشاک متوقف شد

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اقتصادی - عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات پوشاک، گفت: صنعت پوشاک رها شده و این صنعت با همه ظرفیت در اختیار افرادی قرار گرفته که توانایی و شناخت درست ندارند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - مجید افتخاری از توقف طرح مقابله با قاچاق پوشاک در سطح عرضه، خبر داد.

به گزارش ایسنا، وی اظهار کرد: طرح مقابله با قاچاق پوشاک در سطح عرضه فقط دو هفته به صورت مقطعی انجام شد و در نهایت با فشار های برخی از اتحادیه ها در آستانه شب عید متوقف شد.

وی با بیان اینکه صنعت پوشاک رها شده و این صنعت با همه ظرفیت در اختیار افرادی قرار گرفته که توانایی و شناخت درست ندارند، تصریح کرد: در حال حاضر شاهد هستیم ترک ها برنامه ریزی شده و منسجم در حال ورود به بازار ایران هستند. در شرایطی که واردات ممنوع است برخی از برند های ترک فروشگاه های وسیع در کشور گرفته اند. اینکه چگونه مجوز گرفته اند بحث پیچیده ای است، اما معمولا ادعا می کنند که کالای خود را در ایران تولید می کنند.

افتخاری ادامه داد: اخیراً یک پلتفرم ترکیه ای ادعا کرده بود که یک میلیارد دلار در بازار ایران فروش داشته و بررسی ها نشان می دهد که این پلتفرم اینماد و مجوز های فعالیت رسمی در داخل کشور را هم دارد و با درگاه بانکی رسمی فعالیت غیرقانونی قاچاق داشته است. در نهایت هم به خاطر مسئله عفاف و حجاب با این پلتفرم برخورد شد و نه به دلایل اقتصادی. البته این پلتفرم فقط چند روز مسدود بوده و در حال حاضر باز شده و دوباره مشغول فعالیت است.

گفتنی است، هفته دوم بهمن ماه عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات پوشاک گفته بود که طرح مقابله با قاچاق پوشاک در سطح عرضه بعد از چهار سال توقف از ۳۰ دی ماه آغاز شده، اما برخی تشکل ها که برخی از اعضای آن ها فروشنده قاچاق هستند تحت این عنوان که مارک ایرانی در بازار نیست یا اینکه امنیت بهم می ریزد به دنبال توقف اجرای طرح هستند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب