ثروتمندترین زن جهان را بشناسید -  اعلام میزان ثروت و شغل

ثروتمندترین زن جهان را بشناسید - اعلام میزان ثروت و شغل

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - فوربز، مجله معروف اقتصادی آمریکا، سیاهه‌ای از نام پولدارترین زنان جهان را منتشر کرد که در صدر آن همچنان نام فرانسواز بتانکور، مالک لورئال، بزرگترین شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی جهان به چشم می‌خورد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - یورونیوز، فرانسواز بتانکور می یر که پس از مرگ لیلیان بتانکور در سپتامبر ۲۰۱۷، وارث تمام اموال او شد، شش ماه پیش بدل به نخستین زنی در فرانسه شد که ارزش دارایی هایش از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

با این حال هنوز نه او و نه هیچ زن دیگری در جهان ثروت بالای ۲۰۰ میلیارد دلار ندارد.

در بین ثروتمندترین مردان میلیاردر جهان، به جز ایلان ماسک و جف بزوس آمریکایی، ارزش اموال برنار آرنو، مالک فرانسوی شرکت لویی ویتون نیز از ۲۰۰ میلیارد دلار بیشتر شده است.

آلیس والتون وارث هایپرمارکت های زنجیره ای والمارت، دومین زن ثروتمند روی کره زمین است که بر پایه آمار فوربز، ۷۸.۸ میلیارد دلار ثروت دارد. ثروت بتانکور ده برابر بیشتر از نفر دوم در فرانسه

در میان زنان ثروتمند فرانسوی، فاصله بسیار زیادی میان فرانسوا بتانکور، ثروتمندترین زن روی کره زمین با نفر دوم دیده می شود. در حالی که ثروت بتانکور ۱۰۰.۴ میلیارد دلار برآورد می شود، ثروت کری پرودو، نفر دوم این رده بندی ۹.۸ میلیارد دلار، یعنی ده برابر کمتر است. خانم پرودو برای عموم مردم فرانسه ناشناخته است و کمتر در رسانه ها ظاهر می شود. او به همراه همسر درگذشته اش شرکت فرانسوی-انگلیسی «پرنکو» را تأسیس کرده است که بعد از «توتال انرژی»، دومین تولیدکننده بزرگ نفت در فرانسه محسوب می شود. برنار آرنو، مالک لویی ویتون و دومین فرد ثروتمند جهان و تانیا سعاده زینی، دختر ژاک سعاده، بازرگان معروف و بنیانگذار شرکت ترابری «سی ام ای سی جی ام»، با ثروتی برابر ۸.۹ میلیارد دلار رتبه سوم را در این رتبه بندی به خود اختصاص داده است. ماری-هلن داسو، مدیر ارتباطات گروه تجاری داسو که فوربز ثروت او را هم حدود ۸.۹ میلیارد دلار تخمین زده، در این سیاهه نفر چهارم است.

شرکت داسو از جمله سازنده هواپیماهای جنگی فرانسه مانند میراژ و رافال است. ماری بنیه بووالو، مالک شرکت فرآورده های لبنی لاکتالیس، نفر پنجم و پس از او دانیل بلون، بیوه پی یر بلون، رئیس شرکت خدماتی سودکسو و آن بوفور، سهام دار شرکت دارویی ایپسن در رده های بعدی پولدارترین زنان فرانسوی جای دارند. ناتاشا نیکلایوویچ، بیوه مارسل داسو و یک زن دیگر از خاندان داسو و نیز زنی از خانواده مالک شرکت پژو در رده های بعدی ثروتمندترین زنان فرانسه اند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب