جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

جرایم بیمه شخص ثالث بخشیده شد

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - به مناسبت دهه امامت و ولایت ۱۰۰درصد جریمه برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث به‌مدت ۲۰روز بخشیده شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - آخرین خبرهای اقتصادی نشان می دهد به مناسبت دهه امامت و ولایت ۱۰۰درصد جریمه برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث به مدت ۲۰روز بخشیده شده است. دیروز همچنین سخنگوی صنعت برق از افزایش مصرف برق خبر داد و تأکید کرد که این میزان به ۷۰هزار مگاوات رسیده است. رئیس صندوق توسعه ملی نیز مثل اغلب اقتصاددانان تأکید کرد قیمت گذاری دستوری کمر تولید را شکسته است.

بخشودگی کامل جرایم بیمه شخص ثالث

به مناسبت دهه امامت و ولایت ۱۰۰درصد جریمه برای کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی فاقد بیمه نامه معتبر شخص ثالث به مدت ۲۰روز از تاریخ دوشنبه ۲۸خرداد۱۴۰۳ تا ۱۶تیرماه۱۴۰۳ مورد بخشودگی قرار گرفت.

قیمت گذاری دستوری تولید را نابود می کند

مهدی غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی گفت: قیمت های دستوری نابودکننده تولید است. اگر رئیس جمهور برای اینکه دل مردم را به دست بیاورد با فشار قیمت ها را کنترل کند، منجر به ضرر بزرگ تر طی چندسال آینده می شود.

هزینه بالای سیستم توزیع در ایران

مهدی فرحی، قائم مقام وزیر صمت گفت: نرخ میانگین هزینه های توزیع در جهان ۱۸درصد است؛ اما در ایران هزینه های توزیع بیش از دوبرابر استاندارد جهانی است و علت آن هم سازوکار سنتی است.

بیشتر بخوانید

تلاش دولت برای حمایت از بورس | اقدامات عملیات اجرایی احیای بورس صفرهای پول ملی حذف می شود؟

اختصاص نیمی از برق بخش مولد برای تولید فولاد

رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن فولاد، با اشاره به اینکه صنایع فولادی سالانه ۲۰میلیارد دلار ارزش افزوده برای کشور دارند، افزود: صنعت فولاد یکی از صنایع پیشران کشور است که نیمی از برق بخش صنعت را به خود اختصاص می دهد.

مصرف برق به مرز ٧٠هزار مگاوات رسید

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق گفت: میزان مصرف برق به ٦٩هزارو٤٠٠مگاوات رسیده است. این میزان ٧هزار مگاوات نسبت به سال گذشته در همین موقع افزایش یافته است.

افزایش ۷۴درصدی فروش اینترنتی کالا

امین کلاهدوزان، رئیس مرکز تتا گفت: ارزش معاملات تجارت الکترونیکی (۲۰۷هزار شرکت) در سال گذشته بالغ بر ۳.۱هزارمیلیارد تومان بوده که بیانگر رشد ۷۴درصدی نسبت به سال۱۴۰۱ است.

پرداخت مطالبات گندمکاران

عطاءالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: تقریبا ۴۶درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده و ۵۴درصد هنوز باقی مانده است. ۲.۳همت از طلب کشاورزان حدود یک ماه پیش پرداخت شد و ۲۸همت نیز هفته پیش پرداخت شده است.

طرح جدید فروش خودرو

گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد در آستانه عید سعید قربان پیش فروش محصولات خود با موعد تحویل مهرماه سال جاری را از ۲۳خرداد با هدف افزایش عرضه و تنظیم بازار اجرا کند.

عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی

حدود ۸۰هزارمیلیارد تومان عرضه اعتباری در سال۱۴۰۲ از سوی پتروشیمی ها محقق شد و بنا بر اعلام صنایع پایین دست، این اقدام در کسب وکار صنایع تکمیلی انقلابی ایجاد کرد.

تحویل هزار دستگاه تاکسی برقی

طبق تفاهم منعقدشده بین شهرداری تهران با یک گروه خودروسازی، مقرر شده است که ٢٠٠٠دستگاه تاکسی برقی به ناوگان حمل ونقل عمومی تزریق شود که دیروز ١٠٠٠دستگاه تاکسی به شهرداری تهران و ٢٠٠دستگاه نیز به دارندگان تاکسی های فرسوده تحویل شد.

منبع: روزنامه همشهری

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب