واکنش وزیر صمت به افزایش قیمت محصولات ایران خودرو  -  علی آبادی: در رابطه با افزایش قیمت ها خبری ندارم و باید بررسی کنم
سرویس اقتصادی - وزیر صمت گفت: در موضوع قیمت خودرو ما باید به سمت اقتصاد بازار حرکت کنیم، در اقتصاد بازار دیگر هیچ رانت و انحصاری وجود ندارد، اگر این کار را نکنیم تولید جذابیت نخواهد داشت.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - فارس، عباس علی آبادی در پاسخ به این سئوال که آیا خودروسازان به تازگی مجوز افزایش قیمت مجدد دریافت کرده اند؟ اظهار کرد: اگر از من بپرسید باید بگویم که ما باید به سمت اقتصاد بازار حرکت کنیم، در اقتصاد بازار دیگر هیچ رانت و انحصاری وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر این کار را نکنیم تولید جاذبه نخواهد داشت و تولیدکننده را اجبار می کنیم که به قیمت تمام شده کالای تولیدی را بفروشد. این موضوع می تواند به تولید لطمه بزند و اگر به تولید لطمه وارد شود، زیان بزرگتری در قیمت بازار خواهیم داشت و از آن طرف ممکن است به بازار صدمه جدی تری وارد شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر نظام قیمت گذاری خودرو و کالاهایی که تابع قیمت گذاری است براساس قوانین و قواعدی است که شورای رقابت تعیین می کند و ما نیز تابع آن هستیم.

وزیر صمت در پاسخ به این گفته که فهرستی از قیمت محصولات ایران خودرو ویژه خرداد منتشر شده که نسبت به آخرین فهرست اعلامی این خودروساز در تیرماه سال گذشته افزایش زیادی داشته است و آیا این خودروساز اجازه افزایش قیمت داشته است؟ گفت: در رابطه با این موضوع خبری ندارم و باید بررسی کنم.

بنابراین گزارش به تازگی جدولی با عنوان قیمت های خودروهای ایران خودرو منتشر شده است که در آن تولیدات این خودروساز با نرخ های بالاتری نسبت به گذشته قیمت گذاری شده است در حالی که از اواخر سال گذشته شاهد روند نزولی قیمت ارز در داخل کشور هستیم.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب