یک پیش بینی جدید درمورد قیمت ارز در بازار

یک پیش بینی جدید درمورد قیمت ارز در بازار

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اقتصادی - قیمت دلار در سومین روز هفته با نوسان محدودی در کریدور پنجم، یک کانال عقب‌نشینی کرد؛ اسکناس دلار در آخرین معامله روز دوشنبه در پله‌های پایانی کانال هشتم از کریدور پنجم بسته شد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از فرارو - قیمت دلار روز دوشنبه با کاهش ۵۰۰ تومانی در کریدور پنجم، یک کانال عقب نشینی کرد.

به گزارش تجارت نیوز، اسکناس دلار در هفته های گذشته در منطقه قیمتی مشخصی گرفتار شده است. فعالان بازار ارز، کاهش محدود قیمت این اسکناس را به تایید صلاحیت نامزد های ریاست جمهوری و خوش بینی به آینده برجام مرتبط می دانند.

قیمت دلار در سومین روز هفته با نوسان محدودی در کریدور پنجم، یک کانال عقب نشینی کرد. اسکناس دلار در آخرین معامله روز دوشنبه در پله های پایانی کانال هشتم از کریدور پنجم بسته شد.

در هفته های اخیر، دو کانال پایانی کریدور پنجم به منطقه مهم حمایتی برای اسکناس آمریکایی تبدیل شده است. فعالان بازار ارز معتقدند سیاست گذار با ارزپاشی مانع رشد قیمت دلار شده و تا مشخص شدن نتیجه انتخابات، محدوده فعلی برای این اسکناس حفظ می شود.

پیش بینی قیمت دلار

برخی معامله گران بازار ارز، دلیل برگشت قیمت دلار در روز دوشنبه را تایید صلاحیت نامزد های ریاست جمهوری در روز یکشنبه ۲۰ خرداد و قرار گرفتن برخی از کاندیدا ها در لیست مذکور و خوش بینی به آینده برجام می دانند.

به نظر می رسد با توجه به دست پر بازارساز و نزدیکی به مقطع حساس انتخابات، ترجیح سیاست گذار ثبات قیمت دلار و چرخش در محدوده های فعلی باشد.

گفتنی است کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار ارز بر این موضوع که قیمت دلار با تورم موجود همخوانی ندارد هم عقیده هستند. آن ها معتقدند دلار بازارگردان اصلی تعیین قیمت در بازارهاست و با افزایش قیمت سایر اقلام و کالا ها و موضوع تورم، دلار از سایر بازار ها عقب افتاده است.

راه تتر از دلار جدا شد

شایان ذکر است قیمت درهم روز دوشنبه روی رقم ۱۶ هزار و ۸۰ تومانی ایستاد و کاهش ۸۰ تومانی داشت. تتر برخلاف کاهش دلار افزایش ۱۵۰ تومانی داشت و روی رقم ۵۹ هزار و ۱۵۰ تومانی معامله شد.

پوند انگلیس با قیمت ۷۴ هزار و ۸۸۰ تومانی معامله شد و کاهش ۳۰۰ تومانی داشت و یورو نیز روی رقم ۶۳ هزار و ۳۸۰ تومانی ایستاد و کاهش ۷۰۰ تومانی پیدا کرد.

همچنین قیمت اسکناس و حواله دلار روز دوشنبه تغییری نکرد. اسکناس دلار با رقم ۴۵ هزار و ۵۰۸ تومانی و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۴۹۱ تومانی عرضه شد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب