پیش بینی جدید فعالان بازار طلا درمورد قیمت ها -  طلا و سکه بخریم یا فعلا صبر کنیم؟
سرویس اقتصادی - با وجود اینکه امروز نیز قیمت انس طلا افزایش یافت اما در بازارهای داخلی سکه و طلا ارزان شد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - محمدکشتی آرای، فعال بازار طلا با بیان اینکه بازار طلا به آرامش رسیده است و قیمت ثبات دارد، پیش بینی کرد: با توجه به اینکه نرخ ارز روند مناسبی دارد احتمالا قیمت طلا و سکه در روزهای آینده تغییر نکند.

براساس گزارش اقتصادآنلاین، قیمت طلا در بازار ایران از دو عامل اصلی انس جهانی و نرخ ارز اثر می پذیرد. هر مثقال طلای آب شده بر اساس قیمت یک انس طلا ضرب در قیمت روز یک دلار تقسیم بر عدد ۹.۵۷۴۲ به دست می آید. بنابراین این دو عامل یعنی انس و دلار اصلی ترین شاخص های تغییر قیمت ها در بازار طلا است. البته این رقم برای قیمت طلای ۱۷ عیار است.

عامل سومی نیز در بازار طلا وجود دارد که می تواند در قیمت ها اثرگذار باشد و آن تقاضا است؛ هر زمان که تقاضا از عرضه بیشتر باشد احتمال افزایش قیمت ها وجود دارد همچنان که در بازار سکه مشاهده می شود هر قطعه سکه تمام بهار آزادی بیش از ۵ میلیون تومان حباب دارد یعنی قیمت واقعی طلای سکه از قیمت فروش آن کمتر است به این دلیل که عرضه نتوانسته تقاضا را پوشش دهد؛ اما در اینجا قیمت طلا ثابت است یعنی اگر بخواهید طلای آب شده خریداری کنید با همان فرمول بالا محاسبه خواهد شد.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب