جزئیات بیشتر درمورد حمله سایبری به خبرگزاری فارس

جزئیات بیشتر درمورد حمله سایبری به خبرگزاری فارس

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - خبرگزاری فارس در اطلاعیه شماره2، جزئیاتی از حمله سایبری به این خبرگزاری را بیان کرده است. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - خبرگزاری فارس در اطلاعیه شماره۲، جزئیاتی از حمله سایبری به این خبرگزاری را بیان کرده است.

این خبرگزاری نوشته:

گروه هکری یک سرویس جاسوسی که خود را «پاداش سیاه» معرفی می کند در ساعت ۲۰ و ۴۰ دقیقه روز جمعه گذشته با نفوذ به برخی سرورهای خبرگزاری فارس برای دقایقی اطلاعیه خود را روی سایت خبرگزاری منتشر و اعلام کرد اطلاعات خبرگزاری فارس را کاملا از بین برده است.

به دنبال این اقدام فعالیت سایت حدود یک روز و نیم برای کشف منشا آلودگی متوقف شد که البته بعضی سرویس ها مثل سیستم کامنت گذاری  تا ارتقای امنیت شبکه موقتا غیر فعال شده است.

این گروه مدعی شده بود که کلیه اطلاعات خبرگزاری فارس را از بین برده است و تلاش داشت فعالیت خبرگزاری فارس را به صورت بلندمدت متوقف کند که عملا به جز حذف اطلاعات روز جمعه موفق به این کار نشد.

همزمان جریان رسانه ای این سرویس جاسوسی با اقدامات سخیف و دروغین، ترور شخصیت و تهدید خبرنگاران را در دستور کار قرار داده است.

همچنین جزوه مربوط به رصد شنیده های محافل رسانه ای، شایعات فضای مجازی و ادعاهای رسانه های بیگانه که به هر دلیل امکان صحت سنجی آن برای خبرنگاران فارس میسر نمی شد، جهت بهره برداری رسانه ای و خنثی سازی شایعات آرشیو شده و یا برای آگاهی برخی مسئولان و موثرین ارسال می شد.

این جریان رسانه ای از این مطالب به عنوان اخبار سری نامبرده و در مواردی با تغییر و مخدوش کردن برخی عبارات و واژه ها مطالب جعلی را به عنوان خبر و سند جلوه داده است.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها