قالیباف قربانی اصلی، محصولی یک بازنده

قالیباف قربانی اصلی، محصولی یک بازنده

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - در این میان بازنده تا اینجا نه فقط قالیباف بلکه جریان صادق محصولی هم بود. تصور آن‌ها این بود که دولت دست از بازیگری در این انتخابات برداشته است. این تحلیل به نظر می‌رسد که غلط بود و به‌زودی اگر شاهد حملات تیم قالیباف به دولت باشیم، روشن می‌شود در این بخش همه ما به خطا رفته بودیم؛ خطایی که قالیباف قربانی اصلی آن بود.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - روزنامه شرق در مطلبی به تحلیل نتایج انتخابات پرداخت.

این روزنامه نوشت: بازنده تا اینجا نه فقط قالیباف بلکه جریان صادق محصولی هم بود. تصور آن ها این بود که دولت دست از بازیگری در این انتخابات برداشته است. این تحلیل به نظر می رسد.

سبد رأی اصولگرایان یک سبد واحد است که رأی محدودی دارد.

آن ها با راه اندازی تشکل های جدید نمی توانستند از میان دیگر سلیقه های شهروندان آرای جدید کسب کنند؛ بنابراین هر لیستی که شب انتخابات منتشر شد، ضربه ای بود به چنار اصولگرایان.

بااین حال باید گفت آنچه در عمل اتفاق افتاده، این است:

۱ - سبد رأی جامعه منتقد در انتخابات مشارکت نکردند.

۲- در میان انتخابات های سراسر کشور، کلان شهر ها و خصوصا تهران وضعیتی متفاوت دارد. در این حوزه ها مردم به خاطر مسائل محلی یا وعده های اقتصادی رأی نمی دهند؛ بنابراین می تواند یکی از مهم ترین شاخصه های نگرش سیاسی مردم به سیستم باشد. ازهمین رو از ۲۴ درصد مشارکت کننده در انتخابات تهران باید دید چند درصد آن آرای باطله خواهد بود. آرای کسانی که فکر می کردند رأی ندادن برایشان ممکن است دردسر هایی در محیط کار به همراه داشته باشد. ازهمین رو در فرایند انتخابات مشارکت کردند، اما از رأی باطله استفاده کردند. این دسته احتمالا اگر قصد رأی داشت، بیشتر به لیست شانا رأی می داد یا در صف معترضان بود.

۳ – باقی مانده آرای انتخابات تهران که چیزی کمتر از ۱۵درصد می شود، سبد رأی وفادار به اصولگرایان بود. سبد رأیی که باید آن را شناخت.

در این میان بازنده تا اینجا نه فقط قالیباف بلکه جریان صادق محصولی هم بود. تصور آن ها این بود که دولت دست از بازیگری در این انتخابات برداشته است. این تحلیل به نظر می رسد که غلط بود و به زودی اگر شاهد حملات تیم قالیباف به دولت باشیم، روشن می شود در این بخش همه ما به خطا رفته بودیم؛ خطایی که قالیباف قربانی اصلی آن بود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب