خاطره علم الهدی از مصباح یزدی و مسلمان شدن احسان طبری

خاطره علم الهدی از مصباح یزدی و مسلمان شدن احسان طبری

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - خدا رحمت کند مرحوم علامه مصباح یزدی را، ایشان می‌فرمود همان زمان پیروزی انقلاب که ما با مارکسیست‌ها و به خصوص احسان طبری مناظره می‌کردیم، نتیجه مباحثات ما خیلی مؤثر واقع شد تا جایی که احسان طبری خودش مسلمان شد و کتاب کجراهه را در وصف مارکسیسم نوشت و این جریان را به طور کامل در منطقه شکست داد.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - امام جمعه مشهد گفت: با وجود همه بحران سیاسی، فتنه اعتقادی و لطمات و توطئه ها، انقلاب نه تن ها حفظ شده، بلکه فراتر از مرز ها و فکر ها در حال توسعه است.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیداحمد علم الهدی ظهر امروز ۱۸ خرداد در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد گفت: روزی که امام (ره) از دنیا رفت، یک سیاستمدار آمریکایی گفت خمینی (ره) از دنیا رفت، اما همچنان، ایرانی ها را رهبری و انقلابش را اداره خواهد کرد.

علم الهدی ادامه داد: خدا رحمت کند مرحوم علامه مصباح یزدی را، ایشان می فرمود همان زمان پیروزی انقلاب که ما با مارکسیست ها و به خصوص احسان طبری مناظره می کردیم، نتیجه مباحثات ما خیلی مؤثر واقع شد تا جایی که احسان طبری خودش مسلمان شد و کتاب «کجراهه» را در وصف مارکسیسم نوشت و این جریان را به طور کامل در منطقه شکست داد.

وی اضافه کرد: ایشان یک زمان در وصف آن ایام به من گفت «آن زمان وضع کشور خیلی بحرانی بود. از جمله چالش کردستان و جدایی طلبان گوشه و کنار کشور. آن زمان در جریان این مناظرات تلویزیونی، یک آقایی در حاشیه برنامه درباره آینده کشور ابراز نگرانی و به صراحت پیش بینی کرد که این انقلاب با ارتحال امام (ره) ساقط می شود و کشور به سرنوشت جنگ داخلی آن زمان لبنان دچار خواهد شد».

امام جمعه مشهد با بیان اینکه انقلاب فراتر از مرز ها در حال توسعه است، تأکید کرد: در طول این ۳۵ سال هرچه امام (ره) فرمود، مو به مو درحال اجراست. امام (ره) فرمود اسرائیل باید از بین برود. امروز می بینیم این صهیونیست های خبیث به چه وضعی درآمده اند. آن زمان به جز چند شیعه معدود در لبنان، هیچکس معتقد به مقاومت نبود، اما امروز از یمن تا سوریه، کشور ها به محور یکپارچه مقاومتی تبدیل شده اند که اسرائیل را به محاصره درآورده اند. امام (ره) فرمود انقلاب نباید به دست نااهلان بیفتد. از آن زمان، با وجود این همه بحران سیاسی، فتنه اعتقادی و لطمات و توطئه ها، انقلاب نه تن ها حفظ شده، بلکه فراتر از مرز ها و فکر ها در حال توسعه است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب