قالیباف و پزشکیان از مجلس مرخصی گرفته اند

قالیباف و پزشکیان از مجلس مرخصی گرفته اند

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۱۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - نماینده مجلس دوازدهم گفت: اعضای کمیسیون‌ها مشخص شده‌اند. افرادی که به نوعی در خصوص کمیسیون خود اعتراض دارند، می‌توانند اعتراضات خود را در جلسه فردا ساعت ۱۰ صبح در هیئت رییسه مجلس مطرح کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - جلیل میرمحمدی میبدی، نماینده مجلس دوازدهم در مصاحبه با خبرنگاران مطرح کرد: ۹۵ درصد اعضای کمیسیون ها مشخص شده اند. افرادی که به نوعی در خصوص کمیسیون خود اعتراض دارند، فردا ساعت ۱۰ در هیئت رییسه جلسه داریم و می توانند اعتراض خود را مطرح کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، وی در ادامه توضیح داد: به اعتراضات رسیدگی می شود و در نهایت اعضای کمیسیون نهایی می شود. سه شنبه هفته آتی نیز بحث انتخابات کمیسیون ‎ها مطرح می شود و کمیسیون ها شروع به کار خواهند کرد.

میرمحمدی میبدی با بیان اینکه محمدباقر قالیباف و مسعود پزشکیان به دلیل کمپین های انتخاباتی در مرخصی به سر می برند، افزود: اینکه کسی نماینده مجلس باشد و بعد برای ریاست جمهوری نامزد شود، منع قانونی ندارد. ولی این کار از نظر اخلاقی چند ملاحظه دارد. ملاحظه اول فرمایشات رهبری است؛ ایشان چندین نوبت به مجلس یازدهم تاکید داشتند از جایگاه نمایندگی برای رفتن به پست های بالاتر استفاده نشود و خود نمایندگی بسیار وظیفه مهمی است.

وی در ادامه تصریح کرد: ملاحظه دوم ملاحظه اخلاقی و تعهدی است که من نسبت به موکلین خودم دارم. وقتی بنده از مجلس خارج بشوم، تا انتخابات دوره بعدی، حوزه انتخابی من از حضور نماینده برای مردمش محروم خواهد شد و به نظر من این خیلی اخلاقی نیست.

در نهایت این نماینده اعلام کرد: فقط یک نکته مهم وجود دارد که اگر دولت به این نتیجه برسد افرادی که در صحن مجلس هستند، توانمندی، کارآمدی و تخصص کاری را دارند و می توانند در جایگاه وزیر، روسای سازمان ها، معاونین رییس جمهور باشند، به نظر من با این شرایط، دو ملاحظه مذکور به نوعی کنار خواهد رفت و ضرورت حضور آن فرد در پست جدید بالاتر خواهد رفت.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب