هشدار وزارت بهداشت: افزایش موارد ابتلا و بستری کرونا در کشور  -  سویه ba 5 در حال گردش در ایران است
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: در چند روز اخیر موارد ابتلا و بستری کرونا در ایران افزایش پیدا کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری -  محمدمهدی گویا گفت: در اروپا با موج سنگین بیماری کرونا رو به رو هستیم و در کشورهای اطراف ما هم موارد بیماری افزایش کرده است. اکثر موارد مشاهده شده خفیف است، برخی با علائم تب و سرفه و برخی با علائم گوارشی مانند اسهال و استفراغ مراجعه می کنند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر گفت: باید کرونا را جدی بگیریم، زیرا ممکن است؛ بیماری در واکسن نزده ها دردسر آفرین و کار افراد به بیمارستان کشیده شود و به همین دلیل این افراد هشدار می دهیم که زودتر واکسن تزریق کنند، همچنین مردم استفاده از ماسک در فضاهای سربسته را جدی بگیرند. آمارها نشان می دهد که درصد تزریق واکسن کودکان ۵ تا ١١ سال پایین است و به خانواده ها هشدار می دهیم که از این فرصت برای تزریق واکسن استفاده کنند.

گویا گفت: به صورت هفتگی سویه های کرونا را رصد می کنند و اکنون سویه امیکرون با زیرسویه BA ۵ به زیرسویه های BA١ و BA٢ اضافه شده است البته این سویه جدید شدت بیماری زایی بالایی ندارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: از پزشکان درخواست داریم که افراد مشکوک به علائم کرونا را برای تست ارجاع دهند، زیرا تست مثبت موجب می شود تا فرد مبتلا خود را قرنطینه و نکات بهداشتی را رعایت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب