پل غدیر همدان بالاخره زیر آزمایش خم شد  -  روسیاهی به ذغال ماند ! + سند
سرویس اجتماعی - آیا تقاطع غیر همسطح غدیر که شهرداری همدان وعده افتتاح قریب الوقوع آن را داده بود تخریب می شود یا روشهای مقاوم سازی را در پیش می گیرند؟ ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - رکنا از همدان؛ تقاطع غیر همسطح غدیر (سه راه شهرک فرهنگیان) یکی از پروژه های بزرگ شهر همدان است که شهردار در بازدید اخیر خبرنگاران ، خبر از افتتاح آن طی روزهای آینده داد.

اما این پروژه بزرگ طی روزهای اخیر تبدیل به یک ابهام و نگرانی جدی برای مردم شهر شده بود.

 طبق مستنداتی که به دست خبرنگار رکنا رسیده، بعد از چند ماه بررسی متاسفانه از 30 نتیجه آزمایش فنی صورت گرفته برای مقاومت این پل،  25 مورد آن نشان از رد آزمایشات می دهد. این حجم از رد آزمایشات یعنی احتمال یک اتفاق مرگبار برای مردم همدان که می توانست یک متروپل دیگر برای هموطنان رقم بزند .
نتایج ضعیف آزمایشات بتن باعث اعتراض اعضای شورای شهر همدان نسبت به عملکرد ضعیف شهرداری همدان شده و این سوال به وجود آمده که « چرا  شهرداری تاکنون نتایج آزمایشات را در اختیار شورای شهر قرار نداده و چرا نسبت به رد نتایج آزمایشات بی تفاوت بوده و  هیچ گونه اقدامی  صورت نگرفته است؟» سوال دیگری که به ذهن می رسد این است «هزینه گزافی که برای ساخت این پل صرف شده است سنخیتی با کیفیت حاضر دارد و اساسا مردم استان همدان چرا باید برای چنین کارهایی هزینه کنند؟»

خوشبختانه با روشنگری خبرنگار رکنا و انتشار گزارش پر سروصدای« ماجرای پل غدیر همدان ؛ نگرانی ها از تکرار متروپل » و پیگیری یکی از اعضای شورای شهر همدان، به دلیل رد مقاومت بتن ریزی این تقاطع غیر همسطح ، از ادامه روند عملیات ساخت این تقاطع  جلوگیری شده است. اگرچه بابت هدر رفتن سرمایه های ملی ناخرسندیم، اما از سوی دیگر خوشحالیم که هشدارهای رسانه ای ما و اقدام مسئولانه شورای شهر همدان، توانست جلوی یک فاجعه بزرگ و ملی را بگیرد.
در پایان بر خود لازم می دانیم دغدغه اصلی رسانه مسئول که همان «اطلاع رسانی دقیق و بدون چشم داشت» است را یادآور شویم؛ اگرچه در این مدت بودند افرادی که ما را متهم به «کاسبان زرد» کردند، اما رکنا مانند همیشه کنار مردم است و با تمام توان روشنگری می کند و امیدواریم تمامی خبرنگاران فارغ از خط و ربط سیاسی و منافع گروهی و جناحی، وقتی جان مردم در میان است، هیچ منفعتی را به آن ترجیح ندهند.

عارفه سلیمانی فرد/ همدان

پل غدیر همدان بالاخره زیر آزمایش خم شد  -  روسیاهی به ذغال ماند ! + سند

 

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا