پای پسر 8 ساله در پله برقی گیر کرد !

پای پسر 8 ساله در پله برقی گیر کرد !

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - گیر کردن پای پسر 8 ساله در پله برقی منجر به آسیب شدید وی شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  مهدی سمیعی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج در تشریح این حادثه گفت: ساعت ۲۱:۰۵ پنجشنبه گذشته در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵، از گیر کردن پای یک کودک در پله برقی چهارراه طالقانی کرج، جنب کیوسک نیروی انتظامی مطلع شدیم که بلافاصله نیروهای عملیاتی از ایستگاه های ۱۳۱، ۱۱۷ و ۱۰۱ به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: بررسی ها نشان می داد پسر 8ساله به همراه والدین خود روی این پله برقی در حال حرکت سوار بود که ناگهان به دلیل نامعلومی افتاد و پای راستش بین پله ها گیر کرد و دچار آسیب جدی شد. با کمک آتش نشانان و استفاده از تجهیزات هیدرولیک اقدامات لازم برای رهاسازی کودک انجام و بلافاصله برای اعزام به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت: برای امداد رسانی به این حادثه، 11 نفر نیروی عملیاتی به همراه 3دستگاه خودرو امدادی به محل اعزام شدند. وی از شهروندان خواست تا هنگام استفاده از پله برقی مراقب کودکان خود باشند و در زمان وقوع حوادث ضمن حفظ خونسردی، بلافاصله نسبت به متوقف کردن پله برقی (فشردن کلید قرمز رنگ در بالای پله برقی) اقدام کنند و تا رسیدن نیرو های امدادی سعی بر خارج کردن عضو گرفتار در پله برقی یا هر وسیله الکترونیکی نکنند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا