این شهرها برفی و بارانی هستند  -  گرم ترین شهر ایران کجاست؟

این شهرها برفی و بارانی هستند - گرم ترین شهر ایران کجاست؟

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در نقاط مختلف کشور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری -  صادق ضیاییان، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۴ آذرماه) در بخش هایی از گیلان، مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود و از سه شنبه تا جمعه ( ۱۵ تا ۱۸ آذرماه) در این نواحی بارش پراکنده برف و باران انتظار می رود.

وی ادامه داد: امروز با فعالیت سامانه بارشی جنوب کشور در برخی مناطق جنوب و شرق خوزستان، شمال بوشهر، شمال و غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و هرمزگان افزایش ابر گاهی رگبار، رعدوبرق  و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

به گقته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا سه شنبه (۱۵ آذرماه) سامانه بارشی در جنوب کشور تقویت می شود و در خوزستان، بوشهر، فارس، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، جنوب یزد و کرمان سبب رگبار و رعدوبرق و وزش باد گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: این شرایط چهارشنبه (۱۶ آذرماه) در مناطق ذکرشده ادامه خواهد داشت و در این روز برای بخش هایی از شرق و شمال شرق نیز بارش باران گاهی وزش باد انتظار می رود.

ضیاییان ادامه داد: طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه بارش در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی به صورت برف خواهد بود.

وی افزود: پنج شنبه و جمعه (۱۷ و ۱۸ آذرماه) نیز در برخی مناطق جنوب، شرق و مرکز کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان امروز در نوار شمالی و دامنه های جنوبی البرز کاهش نسبی دما رخ خواهد داد همچنین از امروز تا پایان هفته به طور متناوب دریای خزر و سه شنبه تا پنج شنبه شمال و مرکز خلیج فارس مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۵ آذر) نیمه ابری گاهی وزش باد و احتمال مه آلودگی در صبح با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و روز  چهارشنبه (۱۶ آذر) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد و غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ آذر) بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرمترین و مشهد و همدان با دما ۶- و ۷-  درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

منبع: ایسنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین