ورود موج بارشی جدید به کشور -  این استان ها بارانی می شود

ورود موج بارشی جدید به کشور - این استان ها بارانی می شود

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود موج بارشی جدید به کشور در برخی مناطق خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود موج بارشی جدید به کشور طی روز پنجشنبه (۱۷ اسفندماه) و وزش باد شدید در برخی مناطق خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز (۱۵ اسفند) در غرب، برخی نقاط شمال غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز و زاگرس، شمال شرق و شرق کشور بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: چهارشنبه(۱۶ اسفند) در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده رخ می دهد سپس سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

ضیاییان اضافه کرد: پنجشنبه (۱۷ اسفند) با ورود موج بارشی دیگری از شمال غرب، در استان های واقع در شمال غرب، برخی نقاط غرب و دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی، جمعه(۱۸ اسفند) در نوار شمالی هرمزگان، جزایر واقع در شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، جنوب فارس و برخی نقاط کرمان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

ضیاییان در ادامه گفت: شنبه(۱۹ اسفند) ضمن تشدید بارش در مناطق یاد شده به ویژه جنوب شرق کشور در شرق و شمال شرق کشور نیز بارش رخ خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع افزود؛ طی امروز در برخی نقاط جنوب غرب، جنوب، جنوب شرق، شرق و بخش هایی از مرکز کشور وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنج شنبه افزایش دما در نیمه شمالی به ویژه در استان های ساحلی خزر و اردبیل رخ خواهد داد. امروز تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۶ اسفندماه) صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت ها غبار محلی، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه ( ۱۷ اسفند) کمی ابری در اواسط روز افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده، در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا، شهرکرد و زنجان با کمینه ۶- و ۳- درجه سانتیگراد و بندرعباس و اهواز با بیشینه دمای ۲۶ و ۲۶ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین مرکز استان ها پیش بینی می شوند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب