گزارش وزارت بهداشت صدای نمایندگان کارگری را درآورد

گزارش وزارت بهداشت صدای نمایندگان کارگری را درآورد

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - به‌ اعتقاد نمایندگان کارگری کاهش میزان کالری در سبد معیشت که از سوی وزارت بهداشت به وزارت کار ارائه شد در راستای ارزان‌سازی سبد معیشت است که مورد قبول کارگران نیست.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - روز گذشته جلسه ۱کمیته مزد تشکیل شد و معاونت رفاه کلیاتی در خصوص سبد معیشت ارائه کرد, امروز جلسه شورای عالی کار و فردا مجدداً جلسه کمیته مزد تشکیل خواهد شد.

تسنیم در خبری نوشت: روز گذشته، دوشنبه، چهارمین جلسه کمیته مزد در سال جاری با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد, امروز نیز جلسه شورای عالی کار برگزار و فردا مجدداً کمیته مزد تشکیل می شود.

حدود ۱۴ هفته تا پایان سال باقی مانده است و بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را خانوارهای کارگری تشکیل می دهند, همه چشم انتظار تصمیم این شورا برای حقوق و مزایای خود هستند.

در جلسه روز گذشته ابتدا گزارش های اطلاعاتی و آماری در خصوص سبد معیشت از سوی معاونت رفاهی وزارت کار مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. ️این جلسه، چهارمین جلسه کمیته مزد بود، اما اولین جلسه ای بود که مباحث کلی سبد معیشت در آن مطرح شد؛ مقرر گردید ️جلسه دوم کمیته مزد روز چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ برگزار گردد.

علیرضا عسگریان، معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه پیرامون خدمات دولت به دهک اول تا هفتم و ارائه کالابرگ الکترونیکی توضیحاتی داد، البته ارقامی درمورد نرخ سبد معیشت در این جلسه ارائه داده نشد.

از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه کمیته مزد روز گذشته گزارش وزارت بهداشت درباره سبد غذایی جدید بود که برای گروه کارگری عجیب و غیر قابل قبول بوده است، علت تعجب گروه کارگری این بود که بدون نظرخواهی از این گروه میزان کالری مورد نیاز در سبد معیشت تغییر کرده بود. به اعتقاد نمایندگان کارگری کاهش میزان کالری در سبد معیشت که از سوی وزارت بهداشت به وزارت کار ارائه شد در راستای ارزان سازی سبد معیشت است که مورد قبول کارگران نیست.

مطابق رسمی نانوشته هرساله دستمزد کارگران در روزهای پایانی سال تعیین می شود و این مسئله موجب نارضایتی نمایندگان کارگری است، امروز و فردا جلسات مزدی برگزار می شود.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب