مرگ ناگوار جوان کوهنورد در سقوط از کوه صفه اصفهان

مرگ ناگوار جوان کوهنورد در سقوط از کوه صفه اصفهان

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از ۴ ساعت عملیات طاقت فرسا در دو حادثه همزمان در کوه صفه خبر داد ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - رکنا از اصفهان؛ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: پیرو تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی مبنی بر سقوط آقای حدود ۳۵ ساله از ارتفاع حدودی ۵۰ متر و رویت توسط کوهنوردان ، بلافاصله اکیپ تخصصی نجات در کوهستان مستقر در ایستگاه شماره ۱۲، اکیپ کمکی از ایستگاه ۳، و رئیس ایستگاه شماره ۱۲ و واحد تصویر و خبر سازمان به محل حادثه شدند.

سرآتشیار محمدشریعتی افزود: با توجه به صعب العبور و خطرناک بودن مسیر پس از رسیدن اکیپ، شخص که متاسفانه بر اثر شدت سقوط در دم جان باخته بود با ایجاد کارگاه های عملیاتی و استفاده از طناب و تجهیزات تخصصی به مسیر اصلی منتقل و مورد پس از عملیات انتقال نفس گیر تحویل عوامل اورژانس و انتظامی گردید. همچنین وی افزود: در همین حین یک حادثه گمراهی شخص از مسیر به ستادفرماندهی نیز اعلام شد. که نجاتگران به ۲ گروه تقسیم شده و گروه دوم پس از طی مسافتی به شخص مورد نظر رسیده و وی را به سمت منطقه امن کوه هدایت کردند.

به شهروندان عزیز توصیه میگردد هرگز بدون داشتن دانش کافی و از مسیر های فرعی و نا ایمن اقدام به صعود از کوه ننمایید.

اصفهان/ بهمن راعی

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب