سرقت مسلحانه 6 سارق خشن از خانه ها  -  کیفرخواست صادر شد

سرقت مسلحانه 6 سارق خشن از خانه ها - کیفرخواست صادر شد

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - کیفرخواست پرونده 6 سارق مسلح که به 40 خانه دستبرد زده بودند از سوی قاضی دادسرای قم صادر شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - حجت الاسلام حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری متهمان، تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست سارقان مسلح منازل خبر داد و گفت: این باند ۶ نفره غیر بومی با همراه داشتن چاقو، شوکر و اسپری فلفل و با نصب پلاک تقلبی بر خودرو خود از ۴۰ منزل مسکونی در قم و استان های دیگر سرقت کرده اند.

 وی با بیان اینکه در پی سرقت های متعدد شبانه به روش کارت کشی، دیلم زنی و توپی زنی در استان، پرونده در شعبه ۲۲ دادیاری و ۹ بازپرسی دادسرای قم تشکیل شد، گفت: با صدور دستورات قضایی و اقدامات فنی پلیس آگاهی متهمان در یکی از استان های همجوار دستگیر شدند. متهمان سابقه دار این پرونده از منازل مسکونی شهرهای قم، ساوه، تبریز و دیگر شهرها طلا، دلار، سکه و اشیای قیمتی به سرقت برده اند و با استفاده از شگردهای متعدد در پی پنهان کردن هویت واقعی خود و شناسایی نشدن از سوی مأموران بودند.

 وی در خصوص روش این باند سارقان حرفه ای گفت: متهمان با رصد و گشتزنی در محله ها و شناسایی خانه های خالی و بدون تردد ساکنان و زدن متعدد زنگ در خانه از نبود اهالی منزل اطمینان حاصل می کردند و یکی از آنها با تخریب قفل در یا بالا بردن کرکره برقی ورودی منزل وارد خانه می شد و یک نفر کنار کوچه مراقب رفت و آمدها و یک نفر نیز در خودرو منتظر همدستان برای فرار سریع بود.

  این مقام قضایی با اشاره به اینکه برخی اموال مسروقه و سلاح های سرد از متهمان کشف و ضبط شده است، تصریح کرد: متأسفانه اغلب اموال مسروقه به مالخران به کمترین قیمت فروخته شده است.

 دادستان قم با هشدار به شهروندان در مراقبت از محله و توجه به تردد افراد و خودروهای مشکوک در اطراف منازل و معابر، از خانواده ها خواست برای سرعت و دقت در شناسایی اموال مسروقه، لیست اموال موجود در خانه بالاخص میزان وجه نقد، دلار، جواهرات، طلا، تعداد و نوع سکه های بهار آزادی و پارسیان، ساعت و اشیای قیمتی خود را به طور دقیق و کامل لیست برداری نمایند و از نگهداری طلاهای خود در کنار فاکتور خرید آنها خودداری نمایند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب