سرویس مدرسه برای این دانش آموزان رایگان است

سرویس مدرسه برای این دانش آموزان رایگان است

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی کشور درباره رایگان بودن سرویس مدارس برای بعضی از دانش‌آموزان توضیح داد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - حجت الله الماسی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه هزینه سرویس مدارس استثنایی براساس قانون برنامه هفتم برعهده دولت و شهرداری است، گفت: هزینه سرویس برای همه مدارس استثنایی در تمام کشور رایگان است و پولی از والدین گرفته نمی شود.

وی با بیان اینکه هر مقداری که سازمان برنامه و بودجه تامین کند سازمان استثنایی بابت سرویس مدارس پرداخت می کند، افزود: مابقی هزینه نیز توسط شهرداری ها بر اساس برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۳ پرداخت می شود.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور درباره هزینه سرویس دانش آموزان دارای معلولیتی که در مدارس عادی مشغول تحصیل هستند، گفت: دانش آموزی که از نظر جسمی حرکتی شرایطش به گونه ای باشد که باید در مدارس استثنایی درس بخواند، از سرویس رایگان بهره مند می شود، اما اگر شرایطش به گونه ای باشد که در مدارس عادی مشغول تحصیل باشد، مشمول مقررات مدارس عادی می شود و شرط بهره مندی از سرویس رایگان فقط مدارس استثنایی را پوشش می دهد.

وی در ادامه درباره مناسب سازی مدارس استثنایی اظهار کرد: با همکاری سازمان نوسازی، مناسب سازی مدارس جدید از لحاظ فیزیکی انجام و مدارس قبلی نیز مرحله به مرحله انجام می شود، تفاهم نامه ای در دست اجراست که هنوز نهایی نشده و در صورت نهایی شدن اعلام می شود که چه تعداد مدرسه از لحاظ فیزیکی در دست مناسب سازی است.

منبع: ایسنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب