10 مصدوم در تصادف زنجیره ای اتوبان خرازی اصفهان

10 مصدوم در تصادف زنجیره ای اتوبان خرازی اصفهان

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: تصادف زنجیره‌ای هفت خودرو در اتوبان خرازی اصفهان ۱۰ مصدوم بر جای گذاشت که حال سه نفر از آنان وخیم گزارش شده است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  سرآتشیار محمد شریعتی روز سه شنبه افزود: شب گذشته ساعت ۱۲:۵۲ یک مورد تصادف زنجیره ای در اتوبان شهید خرازی در مسیر جنوب به شمال پل وحید به سازمان آتش نشانی اصفهان گزارش شد که نیروهای آتش نشانی از سه ایستگاه یک، هفت و ۱۶ به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه این عملیات امداد و نجات پیچیده حدود ۲ ساعت به طول انجامید، ادامه داد: در این حادثه تعدادی خودرو که عامل اصلی تصادف بودند از سمت جنوب به شمال اتوبان در حال حرکت بودند که با برخورد به هم و نیز گاردریل از مسیر منحرف و وارد لاین مقابل و موجب انحراف سه خودرو در لاین مخالف شده و تصادف سنگینی را رقم زدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در این حادثه هفت خودرو در اثر تصادف و برخورد با ۲ لاین اتوبان به همراه سرنشینان دچار مصدومیت شدند که آتش نشانی برای نجات جان افراد محبوس شده در خودروها مجبور به برش بخشی از گاردریل وسط اتوبان کرد تا خودروهایی که درگیر شده بودند را آزاد کند.

وی ادامه داد: در این تصادف زنجیره ای هفت نفر دچار جراحت سطحی و شکستگی اعضای بدن و سه نفر مجروح با حال وخیم تحویل اورژانس شد.

شریعتی گفت: در این حادثه، ۲ خودرو به طور کامل واژگون و سرنشینان آن محبوس در خودرو شدند که نیروهای آتش نشانی به منظور جلوگیری از وقوع آتش سوزی احتمالی ناشی از ریزش بنزین خودروها محل حادثه را ایمن و مجبور به برش خودروها شد.

وی با اشاره به اینکه این حادثه از سمت پل وحید به سمت چهار راه جهاد رخ داده است، بیان کرد: در بخشی از این اتوبان یک پیچی واقع شده است که در سال های گذشته نیز بسیار حادثه خیز و موجب تصادفات زنجیره ای شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: علل این حادثه توسط پلیس راهور در دست بررسی است.

به گفته شاهدان محلی علل اولیه این حادثه حرکات مارپیچ سه خودرو با هم گزارش شده است.

هشتم خرداد ماه جاری نیز در مسیر جنوب به شمال بزرگراه خرازی قبل از خیابان شهیدان در اثر تصادف پژو و پراید و برخورد آن ها با مانع ۶ نفر مصدوم شدند و یک مرد ۳۰ ساله جان باخت.

کلانشهر اصفهان با جمعیت ۲ میلیون نفر و روزانه حدود چهار میلیون سفر در خیابان ها، اتوبان ها و بزرگراه ها دچار ترافیک سنگین خودرویی است.

بزرگراه شهید خرازی در غرب اصفهان و یکی از محورهای پر تردد این کلانشهر است.

پیش از این رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفته بود که گاردریل های وسط بزرگراه ها استاندارد نیست و باید به نیوجرسی استاندارد تبدیل شود.

استاندارد نبودن بزرگراه ها، نداشتن نیوجرسی، عرض کم بین خطوط، بی توجه کافی به جلو و رعایت نکردن فاصله طولی، عوامل مهم تصادفات در بزرگراه هاست.

10 مصدوم در تصادف زنجیره ای اتوبان خرازی اصفهان

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب