تهدید به مرگ برای راننده ها با بازی همستر + جزئیات

تهدید به مرگ برای راننده ها با بازی همستر + جزئیات

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اخیرا با مُد شدن بازی همستر شاهد این هستیم که برخی رانندگان بخش عمده‌ای از تمرکز و توجه شان به رانندگی و توجه به جلو، به تلفن همراه است که این مساله با نگاهی به آمار و ارقام تصادفات می‌تواند عامل حوادث جبران ناپذیر بسیاری باشد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  سرهنگ سیدابوالفضل موسوی پور روز سه شنبه افزود: اخیرا با مُد شدن بازی همستر در میان برخی از فعالان اقتصادی شبکه های اجتماعی، شاهد این هستیم که افراد در زمان های مختلف و حتی در حین رانندگی موبایل به دست هستند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بازی همستر جدا از اینکه تمرکز و توجه راننده را تحت شعاع قرار می دهد بدلیل استفاده مستمر از حرکات دست و چشم طبیعتا مانع از این می شود که راننده به شکل تمام و کمال در خدمت رانندگی باشد و پر واضح است که در چنین شرایطی حادثه در کمین او و دیگر سرنشینان وسیله نقلیه و سایر خودروهای عبوری است.

سرهنگ موسوی پور افزود: متاسفانه شاهد این هستیم که برخی از موتورسواران نیز در حین رانندگی مشغول بازی همستر هستند و عملا این مساله برای راکبین موتورسیکلت با مخاطراتی بیشتری همراه است چرا که این وسیله نقلیه با ایمنی بسیار پایین با کمترین تعلل راننده می تواند حامل اتفاقات ناگوارتری باشد.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: از همه رانندگان بویژه موتورسواران درخواست داریم از هر اقدامی که تمرکز آنها را در حین رانندگی بر هم می زند، خودداری کرده و دقت داشته باشند که بسیاری از تصادفات گزارش شده به پلیس که همراه با تلفات جانی و صدمات مالی و معنوی است به عدم توجه کامل راننده به جلو بر می گردد که این مساله در مورد راکبین موتورسیکلت به مراتب سنگین تر و جبران ناپذیرتر است.

عامل ۳۸ درصد از تصادفات تهران در فصل بهار ۱۴۰۳

همچنین پلیس راهور تهران بزرگ اعلام کرد: ۳۶ درصد از تصادفات پایتخت در سال ۱۴۰۲ و ۳۸ درصد از تصادفات در سال ۱۴۰۳ (سه ماهه) استفاده رانندگان از تلفن همراه حین رانندگی مرتبط بوده است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب