هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها

هشدار مهم مدیریت بحران به کرجی ها

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیریت بحران استانداری البرز اعلام کرد: با توجه به احتمال بارش سنگین باران و وزش باد و طوفان تأکید می‌شود البرزی‌ها از توقف در مسیر رودخانه‌ها خودداری کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز از صدور هشدار نارنجی رنگ هواشناسی خبر داد و گفت: با توجه به احتمال بارش سنگین باران و وزش باد و طوفان تأکید می شود البرزی ها از توقف در مسیر رودخانه ها خودداری کنند.

ایمنا در خبری نوشت: مهدی مهرور در البرز، اظهار کرد: در پی صدور هشدار نارنجی هواشناسی، تمام دستگاه های خدمات رسان روز سه شنبه، بیست ویکم خرداد، آماده باش هستند.

وی بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه های امدادی و خدمات رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی برای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی تاکید کرد و افزود: به منظور حفظ آمادگی و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن، فراهم کردن تجهیزات و پاسخ گویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز خاطرنشان کرد: به منظور مقابله با جاری شدن سیل در رودخانه ها و مسیل های فصلی، رعدوبرق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، رانش کوه، لغزندگی و کاهش دید در جاده های کوهستانی یا هرگونه حادثه احتمالی، مراکز درمانی و پایگاه های امدادی، شرکت های خدماتی آب و فاضلاب شهری روستایی، برق، گاز، تلفن همراه، ثابت و آب منطقه ای در آماده باش کامل هستند.

مهرور اضافه کرد: شهروندان از تردد در محل های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف در حریم رودخانه ها، مکان های مرتفع و تپه ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله ها، فنس های فلزی و پهنه های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی بر داشتن تجهیزات لازم سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک های اولیه، برف پاک کن و به همراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید و اضافه کرد: تمهیدات لازم توسط جهاد کشاورزی استان و شهرستان ها برای کشاورزان با هدف حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها، مرغداری ها، دامداری ها و خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه ها با هدف جلوگیری از خسارت های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب