واکنش به تمارض رونالدو؛ او یک نابغه است

واکنش به تمارض رونالدو؛ او یک نابغه است

۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - فیفا کریستیانو رونالدو را به دلیل پنالتی هوشمندانه‌ای که در بازی اول پرتغال مقابل غنا گرفت، نابغه نامیده است.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از فرارو - رونالدو با گلزنی در بازی پرتغال و غنا در جام جهانی قطر تاریخ سازی کرد و اولین بازیکنی شد که در تاریخ فیفا در پنج جام جهانی گلزنی می کند.

«اتو آدو» سرمربی غنا، از ضربه آرامی که منجر به خطا و پنالتی شد به شدت خشمگین است. رونالدو از روی نقطه پنالتی گل زد و رکورد جدیدی به نام خود ثبت کرد.

ساندی اولیسه، عضو مطالعه تکنیکی فیفا، در نشست مطبوعاتی در دوحه گفت: «شاید مهاجمان باهوش تر شدند؟ در مورد پنالتی رونالدو مردم می توانند هرچه می خواهند بگویند اما هوشمندی او در صبر کردن برای آن لحظه خاص، لمس توپ، ادامه دادن به بازی و سپس برخورد، نبوغ کامل بوده است. بیایید مهاجمان را برای هوشمندتر شدن تحسین کنیم.»

در ۲۰ بازی انجام شده در این تورنمنت، ۹ پنالتی گرفته شده و تعداد پنالتی ها نزدیک به ۲۴ پنالتی مرحله گروهی جام جهانی قبلی در روسیه شده است.

اولیسه ادامه داد: «کمک داور ویدئویی هم یکی از دلایلی است که این روزها بیشتر پنالتی اتفاق می افتد. داوران صحنه را ۳ یا ۴ بار تماشا می کنند و بعد تصمیم می گیرند.»

پرتغال در دومین بازی خود در روز دوشنبه به مصاف اروگوئه می رود و چهار روز بعد، رقابت های گروه H را با بازی مقابل کره جنوبی به پایان می رساند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط