پایان 18 سال انتظار یزدی ها برای سلام به لیگ برتر

پایان 18 سال انتظار یزدی ها برای سلام به لیگ برتر

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۴۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - تیم فوتبال چادرملوی یزد، دومین تیمی بود که راهی لیگ برتر شد.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - باشگاه فوتبال چادرملو اردکان یکی از باشگاه های استان یزد است. این باشگاه در تیر ماه سال ۱۴۰۱ اقدام به خرید امتیاز باشگاه فوتبال قشقایی شیراز برای حضور در لیگ آزادگان کرد و این فصل موفق شد با کسب جایگاه دوم در لیگ آزادگان به لیگ برتر فصل 03/04 حضور خواهد داشت.

خیبر خرم آباد اولین تیم صعود کننده به لیگ برتر بود که صعودش را زودتر جشن گرفته بود. اوج حساسیت اما مربوط به بازی های چادرملو و فجرسپاسی بود. یکی از این دو تیم قرار بود در هفته آخر به لیگ برتر صعود کند که این اتفاق برای چادرملو اردکان رقم خورد. چادرملو و فجرسپاسی هر دو با ۷۳ امتیاز لیگ آزادگان را به پایان رساندند و تفاضل گل فجر هم بهتر بود اما هفته گذشته اعلام شده بود بازی رودررو برای صعود به لیگ برتر اهمیت دارد که با توجه به این قانون، چادرملو اردکان به عنوان دومین تیم صعود کننده به لیگ برتر خود را معرفی کرد. چادرملو در هفته پایانی موفق شد با نتیجه یک بر صفر دریا بابل را شکست دهد. تک گل چادرملو اردکان در این دیدار از سوی سیدعلی یحیی زاده در دقیقه ۴۰ وارد دروازه حریف شد تا چادرملو دومین تیم صعود کننده به لیگ برتر باشد.

اولین و آخرین حضور نماینده یزد در لیگ برتر مربوط به 18سال قبل است که تیم شهید قندی راهی این لیگ شد و فقط یکسال دوام آورد و باز به لیگ دسته یک سقوط کرد و از آن سال تاکنون این استان هیچ نماینده ای در لیگ برتر نداشته است و هواداران متعصب و خونگرم یزدی در حسرت حضور در لیگ مانده بودند.

اکنون درهای سعادت به روی یزدی ها باز شده و این تیم می تواند در لیگ برتر فوتبال ایران عرض اندام کند و استعداد جوانان یزدی را به رخ حریفان بکشد اما این آغاز یک راه دشوار است و حساب لیگ برتر با لیگ های پایین تر متفاوت است و این را خود چادرملویی ها و دست اندرکاران این تیم و فوتبال یزد هم به خوبی می دانند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب