چراغ سبز به سیاستی جنجالی برای کشتن مظنونان!

چراغ سبز به سیاستی جنجالی برای کشتن مظنونان!

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - با این وجود، پلیس سان فرانسیسکو می‌تواند در صورت وجود خطر تلفات جانی برای مردم یا افسران از ربات‌های کنترل از راه دور استفاده کند. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - دیجیاتو: با این وجود، پلیس سان فرانسیسکو می تواند در صورت وجود خطر تلفات جانی برای مردم یا افسران از ربات های کنترل از راه دور استفاده کند.

پلیس سان فرانسیسکو در آینده برای کشتن مظنونان، مجاز به استفاده از ربات های کنترل از راه دور خواهد بود. هیئت ناظران این شهر، اخیراً سیاست بحث برانگیزی را تصویب کرد که به نیروهای پلیس اجازه می دهد «در صورت وجود خطر تلفات جانی برای مردم یا افسران، از ربات های پلیس به عنوان یک گزینه مرگبار استفاده کنند».

چراغ سبز به سیاستی جنجالی برای کشتن مظنونان!

اداره پلیس سان فرانسیسکو (SFPD) اعلام کرد که اکنون مالک هیچ ربات از پیش مسلح شده ای نیست و هیچ برنامه ای برای مسلح کردن ماشین های فعلی خود ندارد. همانطور که «آلیسون ماکسی»، سخنگوی SFPD در بیانیه ای توضیح می دهد، ربات های این وزارتخانه اکنون می توانند به مواد منفجره مجهز شوند تا در «شرایط غیرعادی برای نجات یا جلوگیری از تلفات بیشتر» از آنها «برای تماس، ناتوان یا منحرف کردن مظنونان مسلح یا خطرناک» استفاده کنند.

ربات های پلیس سان فرانسیسکو

در حال حاضر، SFPD صاحب 17 ربات است که 12 مورد از آنها عملیاتی هستند. این ربات ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: ربات های ردیابی بزرگ و متوسط که برای بررسی یا منفجر کردن مواد منفجره از راه دور استفاده می شوند (مانند Remotec F6A و Qinetiq Talon) و ربات های کوچک تر که برای پرتاب به مناطق هدف برای شناسایی و نظارت طراحی شده اند (مانند iRobot FirstLook و Recon Robotics Throwbot).

تمام ربات های متعلق به SFPD به گونه ای طراحی شده اند که عمدتاً توسط انسان کنترل می شوند و عملکرد مستقل محدودی دارند.

ادارات پلیس در ایالات متحده، قبلاً نیز از ربات ها برای کشتن مظنونان استفاده کرده اند. گفته می شود اولین حادثه این چنینی در سال 2016 رخ داده، زمانی که پلیس دالاس از یک ربات خنثی کننده بمب برای کشتن یک تک تیرانداز استفاده کرد که پنج افسر را در یک تجمع با گلوله کشته بود. در آن زمان، این اقدام توسط بسیاری افراد به دلیل پایان دادن سریع به یک درگیری چند ساعته تحسین شد، اما برخی دیگر به دلیل اینکه به پلیس اجازه می دهد یک مظنون را بدون استفاده از گزینه های جایگزین اعدام کند، مورد انتقاد قرار گرفت.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط