برخورد جدی با لایک کنندگانِ پست های اعتراضی!

برخورد جدی با لایک کنندگانِ پست های اعتراضی!

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - چین با معرفی مقررات جدید زمینه‌ساز برخورد با افرادی شده که در شبکه‌های اجتماعی پست‌های مربوط به اعتراضات مردمی را لایک می‌کنند. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - دیجیاتو: چین با معرفی مقررات جدید زمینه ساز برخورد با افرادی شده که در شبکه های اجتماعی پست های مربوط به اعتراضات مردمی را لایک می کنند.

مسئولان چین به برخورد با آن دسته از کاربران فضای مجازی روی آورده اند که در شبکه های اجتماعی مطالب مربوط به اعتراضات درباره سیاست کووید صفر را لایک می کنند. پکن ظاهراً انتشار این مطالب را در شرایط فعلی برای شهروندان خود غیرمجاز و آسیب زننده تلقی می کند.

برخورد جدی با لایک کنندگانِ پست های اعتراضی!

اداره فضای سایبری چین (CAC) به تازگی دستورالعمل های جدیدی را برای شبکه های اجتماعی معرفی کرده که از 24 آذر اجرایی می شوند و حتی لایک کامنت ها و پست ها را تحت پوشش قرار می دهند. این مقررات جدید از شبکه های اجتماعی چینی می خواهند که تمام کاربران را احراز هویت کنند و براساس لایک و کامنت آن ها به هر فرد امتیاز بدهند. افرادی که امتیاز پایین داشته باشند، «فریب کار» معرفی می شوند و در فهرست مسدودسازی قرار می گیرند.

«دیوید زوویگ»، استاد بازنشسته دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ می گوید: «لایک کردن مطلبی که غیرقانونی است، نشان می دهد که حمایت عمومی از آن مطلب بالاست. تعداد بالای لایک می تواند آغازگر یک آتش سوزی بزرگ باشد.»

برخورد جدی با لایک کنندگانِ پست های اعتراضی!

چین قادر به کنترل فعالیت تمام کاربران نخواهد بود

یکی از کارشناسان سابق سانسور و کنترل اینترنت در چین که خواسته ناشناس بماند، در گفت و گو با نیویورک تایمز گفته که اگر چین بخواهد به طور کامل محتواها را کنترل کند، باید تعداد کارمندان فعلی خود را ۱۰ برابر کرده و الگوریتم های هوشمندانه تری بسازد.

«جوزف چنگ»، استاد بازنشسته علوم سیاسی در دانشگاه شهری هنگ کنگ می گوید: «مسئولان نسبت به گسترش فعالیت های اعتراضی بسیار نگرانند و یکی از مهم ترین روش های کنترل مردم، توقف ارتباط معترضان بالقوه، گزارش اعتراضات و درخواست های پیوستن به این تجمع هاست.»

اعتراضات در چین به دنبال مرگ 10 نفر در آتش سوزی یک آپارتمان آغاز شد که ظاهراً محدودیت های کووید صفر جلوی اطفای حریق سریع ساختمان را گرفت و مانع از فرار ساکنان شد. معترضان چینی برای نشر محتواهای خود از اشخاص ثالث در خارج از این کشور کمک می گیرند تا تصاویر و ویدیوها را در شبکه های اجتماعی چینی منتشر کنند.

این جنبش یکی از معدود اعتراضات گسترده در چین بعد از واقعه میدان تیان آنمن در سال 1989 است. با این حال، پکن به مقابله شدید با معترضان پرداخته و حالا قصد کنترل هرچه بیشتر شبکه های اجتماعی را دارد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط