قیمت vpn در بازار ایران نجومی شد!

قیمت vpn در بازار ایران نجومی شد!

۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - گجت نیوز در گزارشی از افزایش سرسام آورِ قیمت انواع فیلترشکن و وی پی ان در بازار ایران خبر داد. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - گجت نیوز در گزارشی از افزایش سرسام آورِ قیمت انواع فیلترشکن و وی پی ان در بازار ایران خبر داد.

قیمت vpn در بازار ایران نجومی شد!

در این گزارش می خوانیم:

* طی ماه های گذشته افزایش فیلترینگ سایت ها و اپلیکیشن های محبوبی چون اینستاگرام و واتس اپ باعث شده تا استفاده از فیلترشکن نیز به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند. در همین راستا بررسی ها از بازار نشان می دهد قیمت انواع فیلترشکن و وی پی ان نیز به دلیل تقاضای زیاد افزایش پیدا کرده است.

* رضایی، مالک یک فروشگاه تلفن همراه که این روزها همانند سایر هم صنفان خود بیش از پیش از فروش فیلترشکن و وی پی ان کسب درآمد می کنند، در خصوص افزایش استقبال از خرید فیلترشکن در بازار عنوان کرد به دلیل محدودیت ها میزان فروش ما از ۵ فیلترشکن در ماه به روزانه ۵۰ تا ۱۰۰ فیلترشکن رسیده است. همچنین افزایش تقاضا برای خرید فیلترشکن و وی پی ان باعث شده تا قیمت آنها نیز به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند.

* این فروشنده در ادامه گفته های خود عنوان کرد زمانی که استقبال از فیلترشکن ها کم بود، هر وی پی ان را با قیمت حدود ۲۰ هزار تومان به فروش می رساندیم، اما اکنون قیمت آنها به ۱۱۰ هزار تومان و حتی بیشتر از آن نیز رسیده است. وی افزود کار اصلی ما فروش تلفن همراه است، اما سایر فروشگاه ها و سایت ها برخی از فیلترشکن ها را با اشتراک ۶ ماهه و قیمت ۷۰۰ هزار تومان به مشتریان عرضه می کنند.

* البته قیمت وی پی ان برای کاربران گوشی های اندروید و آیفون متفاوت است؛ برای مثال اگر قیمت VPN به صورت ماهانه برای گوشی اندرویدی 100 هزار تومان باشد، کاربران گوشی های آیفون باید برای آن 150 هزار تومان در ماه هزینه کنند.

* قیمت میانگین فیلترشکن با آی پی ثابت و حجم نامحدود برای یک کاربر در یک ماه حدود 80 هزار تومان، دو ماه 130 هزار تومان و سه ماه 200 هزار تومان است که با بالاتر رفتن زمان استفاده از فیلترشکن، قیمت ها تا یک میلیون تا دو میلیون تومان هم می رسد. البته برخی از فروشندگان هم قیمت های بالاتری را به بهانه های مختلف اعلام می کنند.

* همچنین اگر یک آی پی مشترک برای چندین کاربر فعال شود، قیمت آن کمی کاهش می یابد. به عنوان مثال قیمت یک آی پی 90 روزه برای دو نفر حدود 330 هزار تومان می شود.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها