(عکس) کشف صورت خرس روی سطح مریخ

(عکس) کشف صورت خرس روی سطح مریخ

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - آزمایشگاه قمری و سیاره‌ای دانشگاه آریزونا می‌گوید: الگوی شکستگی دایره‌ای ممکن است به دلیل ته نشین شدن یک رسوب بر روی دهانه برخوردی مدفون باشد. شاید بینی یک دریچه آتشفشانی یا گِلی است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - دانشمندان ناسا نقشی روی سطح مریخ پیدا کرده اند که بسیار شبیه به صورت یک خرس است؛ دانشگاه آریزونا این تصویر را به اشتراک گذاشت.

به گزارش فارس، دوربین مدارگرد شناسایی مریخ ناسا در ۱۲ دسامبر عکسی از نقش صورت یک خرس روی سطح مریخ را شکار کرد و دانشگاه آریزونا که این دوربین را اداره می کند؛ تصویر را به اشتراک گذاشت.

در این تصویر دو چشم و دهان شکل گرفته است که تپه ای با ساختار V شکل شبیه پوزه خرس در آمده است. همه این موارد درون دایره ای قرار گرفته اند.

(عکس) کشف صورت خرس روی سطح مریخ

آزمایشگاه قمری و سیاره ای دانشگاه آریزونا می گوید: «الگوی شکستگی دایره ای ممکن است به دلیل ته نشین شدن یک رسوب بر روی دهانه برخوردی مدفون باشد. شاید بینی یک دریچه آتشفشانی یا گِلی است.»

این اولین بار نیست که دانشمندان عکس هایی از خارج زمین و شبیه به موجودات روی این سیاره پیدا می کنند. انسان ها در تشخیص تصاویر یا الگو ها به صورت معنادار مهارت دارند، پدیده ای که به نام پاریدولیا شناخته می شود.

در سال ۱۹۹۷، دانشمندان سنگ بزرگی را در مریخ کشف کردند که آن را «خرس پو» نامیدند و در سال ۱۹۷۶، فضاپیمای وایکینگ ۱ ناسا در ناحیه ای از مریخ به نام سیدونیا، تپه ای تخت شبیه چهره انسان را مشاهده کرد.

(عکس) کشف صورت خرس روی سطح مریخ

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب