تصمیم جدید برند نوستالژیک نوکیا برای طرفداران قدیمی!  -  آیا این شرکت برنامه های خود را تغییر می دهد؟
سرویس علم و فناوری - نوکیا به تازگی اعلام کرده که لوگو و استراتژی‌های خود را عوض می‌کند، اما هضم این تصمیم برای بخشی از طرفداران این شرکت دشوار بود. این شرکت راه حلی هم برای این ناخشنودی ارائه کرده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - و گیزمو چاینا، پیش از رویداد «MWC ۲۰۲۳» نوکیا در اطلاعیه ای از هویت جدید برند خود و همین طور استراتژی جدید این شرکت پرده برداری کرد. این اطلاعیه برای همه عجیب بود. لوگوی قدیمی این شرکت برای ۴۵ سال ثابت بود. این نماد، تصویری مشهور در سراسر جهان بود چرا که نوکیا سال ها بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه محسوب می شد. 

ما برای طرفداران سرسختی که نتوانستند این تغییر را هضم کنند، خبرهای خوبی داریم. این شرکت اخیرا تایید کرده است که دارندگان مجوز برند آن که با محصولات مصرفی سر و کار دارند، همچنان می توانند از لوگوی محبوب قدیمی استفاده کنند. 

برای کسانی که نمی دانند، اگرچه گوشی های هوشمند و تلفن های همراه با نام تجاری نوکیا در بازار وجود دارد، اما آنها توسط این شرکت فنلاندی ساخته نشده اند. این دستگاه های مصرفی توسط اچ دی ام گلوبال (HMD Global) که یکی از چندین دارنده مجوز برند نوکیا است، به فروش می رسد.

سایر دارندگان مجوز برند نوکیا عبارتند از RichGo (گوشی)، Flipkart (تلویزیون های هوشمند)، StreamView GmbH (دستگاه های پخش)، و Off Global (لپ تاپ). محصولات این شرکت ها همچنان از لوگوی قدیمی نوکیا استفاده خواهند کرد.

اگرچه نوکیا سال ها پیش فروش گوشی های خود را متوقف کرد، اما به دلیل محبوبیت بی شمار بیش از یک دهه پیش، همچنان با این دسته از محصولات شناخته می شود. این شرکت اکنون خود را یک «شرکت فناوری تجاری» می داند.

اعلام هویت جدید، راهی برای تغییر نگرش درباره یک شرکت در اذهان عمومی است، اما به نظر نمی رسد که برای یک مصرف کننده و طرفدار محصولات، چندان قابل درک باشد. با این حال چنین اقدامی برای سهامداران و شرکا تصمیمی منطقی است. 

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب