امروز کدام استان ها بارندگی دارند؟

امروز کدام استان ها بارندگی دارند؟

۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - امروز سه‌شنبه (۱۵ اسفند) بیشترین فعالیت سامانه بارشی که روز گذشته وارد کشور شد در جنوب شرق، شرق و شمال شرق، غرب و جنوب غرب، مرکز دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز با بارش پراکنده باران و برف همراه است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «ادامه فعالیت این سامانه بارشی در روز چهارشنبه (۱۶ اسفند) در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان و جنوب کرمان با بارش های پراکنده تداوم پیدا می کند و این سامانه بارشی از کشور خارج می شود.»
امین حسین نقشینه افزود: «پنجشنبه (۱۷ اسفند) موج جدید بارشی برای استان های شمال غرب، برخی نقاط غرب، دامنه های شمالی و جنوبی البرز مرکزی آغاز می شود. جمعه (۱۸ اسفند) در نوار شمالی کشور بارش رخ می دهد. همچنین در استان های هرمزگان، جزایر خلیج فارس، تنگه هرمزگان، جنوب استان فارس و کرمان رگبار، رعدو برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است. باد شدید موقتی می تواند با خیزش گرد و خاک همراه باشد.»
چهارشنبه و پنجشنبه افزایش دما در نیمه شمالی کشور به ویژه ساحل دریای خزر پیش بینی شده است. تنگه هرمز و دریای عمان هم امروز سه شنبه (۱۵ اسفند) مواج و متلاطم است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب