همکاری ویژه مرسدس بنز و یک استارت آپ چینی

همکاری ویژه مرسدس بنز و یک استارت آپ چینی

۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - مرسدس بنز اعلام کرده که با استارتاپ چینی مومنتا (Momenta) برای توسعه یک راه‌حل هوشمند رانندگی پیشرفته همکاری می‌کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - و سایت آرنا ای وی، این سیستم نوآورانه قرار است در مدل تمام الکتریکی CLA آینده مرسدس بنز یکپارچه شود و دوره جدیدی از قابلیت های رانندگی خودکار را نوید دهد.

سیستم کمک رانندگی حاصل از این همکاری نیازی به نقشه های با وضوح بالا ندارد. این امر به مدل الکتریکی CLA امکان می دهد تا حتی در مناظر پیچیده محیط های شهری به ناوبری و ارائه رانندگی کمکی بپردازد که در حال حاضر بزرگترین چالش برای سیستم های رانندگی خودکار محسوب می شود.

مدل الکتریکی CLA از قدرت محاسباتی چیپ هوشمند رانندگی Nvidia's Orin بهره خواهد برد و مرسدس بنز قول تجربه رانندگی بی نظیری را داده است.

همکاری ویژه مرسدس بنز و یک استارت آپ چینی

این همکاری بین مرسدس بنز و مومنتا اولین مورد از پذیرش راه حل فناوری از یک تامین کننده هوشمند رانندگی چینی توسط این خودروساز آلمانی است. علاوه بر این، مدل الکتریکی CLA اولین مدل مرسدس بنز خواهد بود که رانندگی کمکی در سطح شهر را ارائه می دهد.

با این حال، این حرکت بخشی از یک روند گسترده تر است که در آن خودروسازان معتبر به طور فزاینده ای با استارتاپ های فناوری همکاری می کنند تا توسعه و پذیرش فناوری های رانندگی خودکار را تسریع کنند.

تاریخ شروع تولید مدل الکتریکی CLA در آوریل ۲۰۲۵ به سرعت نزدیک می شود و ما واقعاً منتظر آن هستیم!

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب