اپل چیزی خواهد داشت که هیچ یک از رقبایش ندارند

اپل چیزی خواهد داشت که هیچ یک از رقبایش ندارند

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - شرکت اپل در حال ادغام مدل هوش مصنوعی جدید GPT-۴o، مدل زبان بزرگی که چت‌بات مشهور ChatGPT را نیرو می‌دهد در سیستم‌های عامل جدید آیفون‌ها، آی‌پد‌ها و رایانه‌های مک خود است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - شرکت اپل ممکن است در آینده هوش مصنوعی جمینای (Gemini) شرکت گوگل را در سیستم عامل آیفون (iOS) ادغام کند. این در حالی است که همین امروز به صورت رسمی از آغاز همکاری خود با شرکت اوپن ای آی (OpenAI) خالق ChatGPT پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، شرکت اپل در حال ادغام مدل هوش مصنوعی جدید GPT-۴o، مدل زبان بزرگی که چت بات مشهور ChatGPT را نیرو می دهد در سیستم های عامل جدید آیفون ها، آی پد ها و رایانه های مک خود است.

شرکت اپل شب گذشته در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود اعلام کرد که هوش مصنوعی شرکت اوپن ای آی را در سیستم های عامل iOS ۱۸، iPadOS ۱۸ و MacOS Sequioa ادغام می کند.

اما اندکی پس از پایان نخستین سخنرانی این کنفرانس، کریگ فدریگی (Craig Federighi) معاون ارشد مهندسی نرم افزار شرکت اپل گفت که این شرکت ممکن است در سیستم های عامل خود به هوش مصنوعی شرکت گوگل موسوم به جمینای نیز روی آورد.

فدریگی پس از سخنرانی اصلی در گفتگو با خبرنگاران گفت: ما می خواهیم در نهایت کاربران را قادر کنیم مدل هایی را که می خواهند انتخاب کنند، شاید جمینای گوگل در آینده در دسترس قرار گیرد. در حال حاضر چیزی قطعی نیست.

این خبر قابل توجه است، زیرا اگرچه اپل در سخنرانی اصلی به برنامه هایی برای اضافه کردن مدل های هوش مصنوعی بیشتر به سیستم عامل خود اشاره کرد، اما به طور خاص به جمینای اشاره نکرد.

اجازه دادن به کاربران برای انتخاب مدل هوش مصنوعی مورد نظر در دستگاه های خود به جای اجبار به استفاده از تنها یک مدل، به دستگاه های اپل سطحی از شخصی سازی و سفارشی سازی را می دهد که هیچ یک از رقبای آن مانند گوگل یا سامسونگ ندارند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب