روسیه: نتایج مثبت در مذاکرات وین کاملا امکان پذیر است

روسیه: نتایج مثبت در مذاکرات وین کاملا امکان پذیر است

۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - معاون سخنگوی وزارت خارجه روسیه در نشست خبری با اشاره به مذارکات اخیر پیرامون احیای برجام در وین و تاکید بر لزوم درک واضح غرب از منافع تمامی طرف‌های مذاکره گفت: دستیابی به یک نتیجه مثبت کاملا امکان پذیر است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - خبرگزاری تاس، ایوان نچایف معاون اداره اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مذاکرات برای از سرگیری بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) زمانی به نقطه پایان می رسد که منافع تمامی طرف ها به درستی مد نظر گرفته شود، نسبت به درک واضح طرف های غربی از این مساله ابراز امیداوری کرد.

این دیپلمات روس با تاکید بر اینکه نزدیک شدن مواضع کشورها به اراده سیاسی آن ها بستگی دارد، خاطر نشان کرد: میان طرف ها اصلی در مذاکرات بازگشت به برجام، مسائل حل نشدنی وجود ندارد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که واشنگتن در نهایت دیدگاه های خودخواهانه را کنار گذاشته و به پیروی دقیق از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل بپردازد.

مقام وزارت خارجه روسیه با انتقاد از سیاست های دولت های آمریکا علیه ایران تاکید کرد گام های متقابل تهران درمورد تعهدات داوطلبانه هسته ای تنها در پاسخ به نقض های شدید واشنگن از برنامه توافق هسته ای بوده است.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب