نرخ مشارکت پائین در انتخابات تاریخی اروپا

نرخ مشارکت پائین در انتخابات تاریخی اروپا

۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - روزنامه ال پائیس اسپانیا در گزارشی به قدرت گیری احزاب راست در انتخابات پارلمانی اروپا پرداخته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین: روزنامه ال پائیس اسپانیا در گزارشی به قدرت گیری احزاب راست در انتخابات پارلمانی اروپا پرداخته و در این ارتباط گزارش داده است:

مهمترین انتخابات در تاریخ پارلمان اروپا، با تهدیدات داخلی و خارجی بزرگ برای اتحادیه اروپا نتوانست رأی دهندگان زیادی را بسیج کند و داده های اعلام شده نشان می دهد که تنها ۵۱ درصد از بیش از ۳۶۰ میلیون شهروند دارای حق رأی در اروپا در انتخاباتی پارلمانی این اتحادیه مشارکت کرده اند. این میزان مشارکت رقمی مشابه سال ۲۰۱۹ است. نتایج انتخابات پارلمانی اروپا نشان داد که این اتحادیه به سمت راست می چرخد و این گرایش به راست بر دو عضو بزرگ آن یعنی پاریس و برلین تأثیر گذاشته است. در سومین عضو مهم اتحادیه اروپا یعنی ایتالیا، راست افراطی قبلاً جایگاه خود را تثبیت کرده بود.

روزنامه ال پائیس در ادامه این گزارش می افزاید:

اکنون مکرون که اقبالی در انتخابات پارلمانی اروپا نداشته، تصمیم گرفته است که موقعیت حزب خود در داخل فرانسه را محک بزند و با انحلال پارلمان فرانسه از برگزاری انتخابات زودهنگام در کشورش خبر داده است. این اقدام مکرون بسیار مخاطره آمیز است و پس از زلزله انتخابات پارلمان اروپا و قدرت گیری راست گراها، می تواند در فرانسه زلزله سیاسی ایجاد کند. گسترش افراط گرایان و مخالفان اروپا در پارلمان اروپا باعث خواهد شد تا آنها بر سیاست های سبز و محیط زیستی، اقتصادی، خارجی یا مهاجرتی و حتی گسترش آینده اروپا تأثیر بگذارند. قدرت گیری راست گراها در پارلمان اروپا همچنین می تواند بر جنگ روسیه علیه اوکراین و جنگ اسرائیل در غزه تاثیرگذار باشد. همه در اروپا در یک لحظه بسیار ناپایدار در مواجهه با چشم انداز بازگشت دونالد ترامپ جمهوری خواه به کاخ سفید قرار گرفته اند و اتحادیه اروپا در یک وضعیت بسیار پیچیده قرار گرفته است.

منبع: روزنامه همشهری

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب