ارزش یورو تضعیف شد

ارزش یورو تضعیف شد

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - یکی از مهم‌ترین اخبار اقتصادی روز گذشته(دوشنبه) در فضای بین‌الملل، کاهش ارزش یورو در برابر سایر ارزها بود. این اتفاق بعد از آن رخ داد که در انتخابات پارلمان اروپا، راستگرایان افراطی اغلب کرسی‌ها را تصاحب کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - یکی از مهم ترین اخبار اقتصادی روز گذشته(دوشنبه) در فضای بین الملل، کاهش ارزش یورو در برابر سایر ارزها بود. این اتفاق بعد از آن رخ داد که در انتخابات پارلمان اروپا، راستگرایان افراطی اغلب کرسی ها را تصاحب کردند. خبر دیگر اینکه برخلاف اقتصاد اروپا که چشم انداز رکودی دارد، آمارها نشان می دهد که سطح تولید در کشورهای آسیایی رو به رشد است. دیروز همچنین به دلیل تقویت ارزش دلار، قیمت نفت به مرز 80دلار رسید.

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که فدرال رزرو آمریکا، احتمالا نرخ بهره را از ماه سپتامبر کاهش دهد و این موضوع منجر به افزایش نرخ بیت کوین شود. به زعم آنها، قیمت هر بیت کوین می تواند به 89هزار دلار برسد.

کاهش ارزش یورو

به دنبال برگزاری انتخابات پارلمان اروپا که منجر به پیروزی راستگرایان افراطی شد، ارزش هر یورو در برابر سایر ارزهای جهانی کاهش یافته است. بر این اساس، ارزش هر یورو در برابر پوند به پایین ترین سطح از ماه آگوست2022 رسیده است.

افزایش قیمت نفت

قیمت نفت در معاملات روز گذشته(دوشنبه) با توجه به قوی تر شدن ارزش دلار، تحت تأثیر امید به رشد تقاضا برای سوخت تابستان امسال، افزایش یافت و به مرز80دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید

بی توجهی ایرلاین ها به هشدارها؛ گران فروشی آشکار یک میلیون تومانی بلیت هواپیما | فروش چارتری همچنان ممنوع است مبلغ قسط وام ۷۰۰ میلیونی نهضت ملی مسکن چقدر می شود؟

رشد تولید در آسیا

بررسی های تجاری نشان می دهد که به دلیل کاهش سیاست های انقباض پولی، فعالیت کارخانه ها در کشورهای آسیایی افزایش یافته است؛ این در حالی است که میزان تولید در منطقه یورو ممکن است کاهش یابد.

خودروهای برقی ولوو از بلژیک سردرآوردند

درحالی که اتحادیه اروپا در حال آماده شدن برای اعمال تعرفه بر خودروهای الکتریکی ساخت چین است، ولوو شروع به تغییر تولید خودروهای الکتریکی ساخت چین به بلژیک کرده است.

مسیر صعودی اقتصاد آفریقای جنوبی

تازه ترین آمارها نشان می دهد که اقتصاد آفریقای جنوبی یک مسیر صعودی مطلوب را در پیش گرفته است. تازه ترین شاخص ها در عین حال نشان می دهد که استقبال از سهام شرکت های ساختمانی بیشتر شده است.

منبع: روزنامه همشهری

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس بین الملل