از فرزندانمان می خواهیم از جنگیدن دست بکشند

از فرزندانمان می خواهیم از جنگیدن دست بکشند

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - در پی تصویب قانون جنجالی معافیت نظامی یهودیان حریدی در کنست رژیم صهیونیستی، اختلافات میان شهرک‌نشینان بالا گرفته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - رسانه های رژیم صهیونیستی از وقوع اختلاف در میان شهرک نشینان صهیونیست در پی تصویب قانون جنجالی معافیت نظامی یهودیان حریدی در کنست رژیم صهیونیستی خبر دادند.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص بیان کرد که خانواده نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی که در حال حاضر در جنگ غزه حضور دارند به تصویب این قانون جنجالی واکنش نشان داده اند.

به گزارش مهر به نقل از الجزیره، بر اساس اعلام این روزنامه صهیونیستی خانواده صدها نظامی صهیونیست به «یوآف گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و «هرتزی هالیوی» رئیس ستاد مشترک ارتش این رژیم اعلام کرده اند که در پی تصویب قانون معافیت نظامی یهودیان حریدی در کنست رژیم صهیونیستی از فرزندان خود خواهند خواست که از جنگ دست بکشند.

گفتنی است کنست رژیم صهیونیستی در جلسه رأی گیری بامداد امروز با معافیت یهودیان افراطی حریدی از خدمت سربازی موافقت کرد.

بر اساس قوانین داخلی رژیم صهیونیستی، مردان و زنان ۱۸ ساله ملزم به خدمت در ارتش هستند، اما صهیونیست های افراطی ارتودکس یا همان حریدی ها می گویند که از خدمت معاف هستند چرا که آن ها زندگی خود را وقف مطالعه تورات می کنند.

از سوی دیگر شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که هرتزی هالیوی، رئیس ستاد ارتش اشغالگران در پی تصویب تمدید معافیت یهودیان مذهبی (حریدی ها) از خدمت نظامی در کنست، به سران سیاسی کابینه ائتلافی هشدار داده است که ارتش رژیم صهیونیستی با کمبود شدید نیرو برای فعالیت نظامی ۱۵ یگان نظامی مواجه است.

پیشتر، احزاب مذهبی صهیونیست تهدید کرده بودند که در صورت تحمیل خدمت سربازی به پیروان خود از کابینه این رژیم خارج خواهند شد و در صورت خروج آنها احتمال سقوط کابینه وجود دارد، به همین دلیل، نتانیاهو برای جلب رضایت احزاب ائتلافی مذهبی کابینه به دنبال معافیت حریدی ها از سربازی اجباری بود.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب