پسر رئیس جمهور آمریکا مجرم شناخته شد + واکنش بایدن

پسر رئیس جمهور آمریکا مجرم شناخته شد + واکنش بایدن

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - هانتر بایدن پسر ۵۴ ساله جو بایدن رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در سه فقره اتهام خود در پرونده فروش سلاح مجرم شناخته شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - «هانتر بایدن» پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، روز سه شنبه به وقت محلی توسط هیات منصفه به دروغ گفتن در مورد مصرف مواد مخدر برای خرید غیرقانونی اسلحه محکوم شد؛ حکمی که دموکرات ها ممکن است برای مقابله با ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا مبنی بر استفاده از سیستم قضایی علیه وی، از آن استفاده کنند.

هیات منصفه ۱۲ نفره در ویلمینگتون دلاور، هانتر بایدن را در هر سه اتهام علیه وی مجرم تشخیص داد و وی را به اولین فرزند رئیس جمهور فعلی آمریکا تبدیل کرد که مجرم شناخته شد.

هانتر بایدن ۵۴ ساله پس از خواندن حکم، به آرامی سرش را تکان داد اما واکنش کمی نشان داد. او سپس دستی به پشت وکیلش آبه لاول زد و یکی دیگر از اعضای تیم حقوقی خود را در آغوش گرفت و سپس بدون اظهار نظر دادگاه را ترک کرد.

پدر او، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بیانیه ای صادر کرد و گفت که نتیجه این پرونده را می پذیرد و به روند قضایی احترام می گذارد و پسرش درخواست تجدیدنظر را بررسی می کند.

قاضی هیچ تاریخی برای صدور حکم تعیین نکرد، اما اضافه کرد که جدول زمانی برای صدور حکم معمولاً ۱۲۰ روز است. به این ترتیب حداکثر یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ۵ نوامبر این حکم اعلام خواهد شد.

دستورالعمل مجازات برای اتهامات اسلحه ۱۵ تا ۲۱ ماه زندان است، اما کارشناسان حقوقی می گویند که متهمان در موارد مشابه اغلب مجازات کوتاه تری دریافت می کنند و در صورت رعایت شرایط آزادی پیش از محاکمه، احتمال کمتری دارد که زندانی شوند.

منبع: ایرنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب