اسرائیل ترکیه را تهدید کرد

اسرائیل ترکیه را تهدید کرد

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۲۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی تهدید کرد در واکنش به تحریم‌های اقتصادی آنکارا علیه تل‌آویو، روابط اقتصادی خود با این کشور را قطع خواهد کرد اما این امر به معنای آسیب زدن به مناسبات دیپلماتیک نخواهد بود.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - «یسرائیل کاتس»، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم آنکارا در اعمال تحریم اقتصادی علیه تل آویو به دلیل جنگ نسل کشی علیه نوار غزه، تهدید کرد: «به مناسبات اقتصادی خود با ترکیه به صورت کامل پایان خواهیم داد.»

روزنامه عبری زبان معاریو به نقل از کاتس که شب گذشته در کمیسیون امور خارجی و امنیت کنست صحبت می کرد، نوشت: تل آویو روابط اقتصادی خود با آنکارا را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد تا زمانی که این روابط به طور کامل قطع شود.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پاسخ به سوال اعضای کمیسیون مذکور درباره جایگزین های پیشنهادی برای پوشش خلاء ناشی از قطع روابط اقتصادی با ترکیه گفت: گزینه های جایگزینی مثل مصر، یونان، روسیه، چین و هند وجود دارد.

وی اظهار داشت: تصمیم به پایان دادن به روابط اقتصادی با ترکیه به معنای آسیب زدن به مناسبات دیپلماتیک فیمابین نیست.

کاتس تاکید کرد: قطع یا کاهش روابط دیپلماتیک با ترکیه فعلا مطرح نیست.

دولت ترکیه پیش از این اعلام کرده بود تمامی واردات و صادرات به اسرائیل را به دلیل کشتارهای این رژیم در غزه به حالت تعلیق درآورده و متعهد شد تا زمانی که اسرائیل اجازه ارسال کمک های بشردوستانه به غزه را ندهد، به قطع روابط تجاری خود ادامه خواهد داد.

منبع: فارس

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب