باقری: ایران و بریکس می توانند در تعیین مسیر آینده جهان سهیم باشند
سرویس بین الملل - سرپرست وزارت امورخارجه ایران با اشاره به اینکه بریکس هسته مقابله با یکجانبه‌گرایی آمریکاست، گفت ایران می‌تواند در کنار دیگر قدرت‌ها، در تعیین مسیر آینده جهان سهیم باشد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در اجلاس وزیران خارجه بریکس به روسیه سفر کرده است، پیش از ترک نیژنی نووگرود گفت: بریکس با دارا بودن بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انرژی، یک قدرت اقتصادی غیرقابل انکار در سطح جهانی است.

باقری که با خبرگزاری صداوسیما گفت وگو می کرد، افزود: بریکس به دنبال جایگزینی یکجانبه گرایی آمریکا با رویکردی چندجانبه برای حل مشکلات جهانی است و نمونه آن هم ناکامی آمریکا در حل بحران غزه، به رغم نفوذ در شورای امنیت و حمایت از رژیم صهیونیستی است.

او تاکید کرد «بریکس به دنبال جهانی مبتنی بر عدالت است که در آن هر کشور بر اساس ظرفیت ها و توانمندی های خود، مسئولیت و حقوق داشته باشد».

دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نشست وزرای خارجه بریکس با اقبال ۱۰ کشور عضو و همچنین متقاضیان عضویت ۱۰ کشور روبرو شد، افزود : جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو بریکس، می تواند در کنار دیگر قدرت ها، در تعیین مسیر آینده جهان سهیم باشد.

باقری با بیان اینکه «ایران با هوشمندی و تدبیر، منافع ملی خود و همچنین منافع کشورهای مستقل را دنبال می کند»، گفت: عضویت در بریکس، فرصتی برای ایران است تا جایگاه خود به عنوان یک قدرت منطقه ای را در عرصه بین المللی ارتقا دهد.

او در پایان گفت: ایران با مشارکت فعال در بریکس، می تواند به صلح و توسعه پایدار در منطقه و جهان کمک کند

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب