خبر جدید برای متقاضیان خودروهای وارداتی -  جزئیات پرداخت سود بانکی به ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی
سرویس اقتصادی - سخنگوی وزارت صمت گفت: بانک‌ها باید بابت ۵۰۰ میلیون تومان پول مسدود شده به متقاضیان خودروهای وارداتی سود کوتاه مدت بپردازند.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - متقاضیان خرید خودروهای وارداتی در حالی باید مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب خود در بانک ها مسدود کنند که بنا به گفته سخنگوی وزارت صنعت، بانک ها بابت این پول مسدود شده باید به متقاضیان سود کوتاه مدت پرداخت کنند.

امید قالیباف در یک برنامه تلویزیونی در این خصوص اعلام کرد: برای ثبت درخواست خودروهای وارداتی متقاضیان می توانند مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را از طریق ۲۲ بانک به عنوان رقم مسدودی واریز کنند.

وی عنوان کرد: بانک های طرف قرارداد شامل بانک اقتصاد نوین، آینده، پارسیان، پست بانک، بانک تجارت، توسعه و تعاون، بانک دی، رسالت، رفاه کارگران، سپه، سرمایه، سینا، بانک شهر، بانک صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن، کارآفرین، ملت، ملی، اعتباری ملل و قرض الحسنه مهر ایرانیان هستند.

خبر جدید برای متقاضیان خودروهای وارداتی -  جزئیات پرداخت سود بانکی به ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی

بنا به این گزارش، متقاضیان خودروهای وارداتی از شنبه ۶ اسفندماه به مدت یک هفته فرصت دارند به سامانه یکپارچه تخصیص خودروهای وارداتی به آدرس saleauto.ir مراجعه و پیش ثبت نام خود را انجام دهند.

پیش شرط ثبت نام سامانه، موجودی حساب بانکی متقاضی است که به طور علی الحساب ۵۰۰ میلیون تومان تعیین شده است. بر این اساس متقاضیان خرید خودروهای وارداتی باید قبل از ثبت نام در سامانه، با مراجعه به شعب بانک های منتخب، فرم مسدودی ۵۰۰ میلیون تومان برای خرید خودروهای خارجی را پر کنند. این پول درحساب شخصی متقاضی باقی می ماند و مسدود می شود.

فرآیند عرضه خودروهای وارداتی شامل ۳ مرحله است: در مرحله اول ثبت نام خودرو انجام و پس از آن یک فهرست نوبت دهی منتشر می شود. در مرحله دوم واردکننده نسبت به عرضه خودرو اقدام و افراد مطابق با نوبت خود می توانند نسبت به خرید اقدام کنند. در مرحله سوم با ارسال دعوت نامه توسط واردکنندگان، خودرو تحویل خریداران می شود.

اما در حالی ثبت نام برای فروش خودروهای وارداتی از دیروز آغاز شده که مشخص نبودن نوع خودرو و زمان تحویل، محل انتقاد صاحب نظران خودرویی است. این در شرایطی است که تعداد خودروهایی که عرضه خواهد شد، گفته شده براساس تعداد ثبت نام هایی که صورت خواهد گرفت، تصمیم گیری می شود، اما بنا به گفته مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، حداقل فروش ۱۰۰ هزار خودرو در یک بازه شش ماهه دیده شده است.

مهدی ضیغمی اعلام کرده است: متقاضیان بایستی مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را در حساب وکالتی خود مسدود کنند تا زمانی که حق تقدم مشخص شود و طبق نوبتی که مشخص شده است، بر اساس خودروهایی که عرضه و ثبت نام می شود، مبلغ اولیه را تکمیل وجه و واریز می کنند.

این مقام مسوول در رابطه با مدت زمانی که بایستی این 500 میلیون تومان در حساب شخص مسدود بماند، متذکر شدهاست: افراد می توانند هر زمان که بخواهند پول خود را خارج کنند، اما در صورت برداشت، از نوبت هم خارج خواهند شد. تا زمانی که عرضه ها مشخص شود، بایستی مبلغ مسدود باشد و در زمان ثبت نام شرکت ها و خودروهایی که حاضر هستند، اعلام می شود.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب