چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ زمان مطالعه : 14 دقیقه
سرویس مجله - بسیارند افرادی که از کمبود، کاهش یا تحلیل میل و قوای جنسی خود رنج می‌برند، اما به درستی نمی‌دانند که چگونه می‌توانند قوای جنسی خود را تقویت کنند، اما باید دانست که برای این کار راه کار‌های زیادی وجود دارد.

یکی از مهارت ها و نیاز های زندگی زناشویی برای داشتن یک زندگی لذت بخش و با آرامش و اهمیت به مسائل جنسی و روابط جنسی در زندگی زناشویی است، بسیاری از زوجین به دلیل عدم آگاهی کافی نسبت به تاثیر رابطه جنسی در زندگی ممکن است دچار مشکلات زناشویی شوند. یک مجله تحقیقات پزشکی جنسی گزارش داده که متوسط زمانی که زوج ها برای ارضا کردن هم صرف می کنند، بین ۳ تا ۱۳ دقیقه است در حالی که تحقیقات دیگری نیز نشان می دهد که اکثر زنان تمایل دارند تا این زمان بین ۱۵ تا ۲۵ دقیقه طول بکشد. شاید باور این مسئله سخت باشد، اما آمار های رسمی طلاق نشان می دهد که درصد قابل توجهی از طلاق ها مربوط به همین موضوع روابط جنسی زوج هاست. به عبارت بهتر عدم برخورداری از توان جنسی و ناآگاهی از چگونگی برقراری رابطه جنسی یکی از عوامل زمینه ای مهم در طلاق ها ذکر شده است.

عامل های مختلفی در تمایلات و قدرت جنسی زوجین مانند مسائل روانی، سن، سلامت جسمی، بیماری ها، مصرف برخی دارو ها و تغذیه موثر هستند که تاثیر این موارد در فرد می تواند موجب افزایش میل جنسی و یا کاهش میلی جنسی شود. برای مثال معمولاً در مردانی که دچار ضعف جنسی هستند و از قوه جنسی بالایی برخوردار نیستند، انزال خیلی سریع اتفاق افتاده، نعوظ مناسبی ندارند، مدت زمان ارگاسم در آن ها کم است، توانایی انجام کامل رابطه را نداشته و ارضاء نمی شود که این عوامل می تواند به دلیل سطح تستوسترون پایین، سطح استقامت ضعیف، ناتوانی جنسی، اضطراب و پریشانی و ابتلا به برخی بیماری ها باشد. اما آیا راه حلی ساده و طبیعی برای افزایش قوای جنسی وجود دارد؟ وبسایت سلامتی healthline راه کار هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با استفاده از آن به روش های کاملاً طبیعی و ساده قوای جنسی خود را در حد قابل قبولی افزایش دهید.

استقامت و توان می تواند به معانی بسیار زیادی داشته باشد، اما وقتی صحبت از رابطه جنسی می شود، این مفهوم اغلب به مدت زمان این رابطه و ماندن در رختخواب اشاره دارد. تحقیقات نشان می دهد که مردان به طور معمول از زمان شروع یک رابطه جنسی، بین ۲ تا ۵ دقیقه توان ادامه رابطه جنسی را دارند و طی این مدت به حالت ارضا می رسند، اما این شرایط برای زنان ممکن است به ۲۰ دقیقه هم برسد. این تفاوت ممکن است مشکلاتی را پدید آورد که باعث می شود یک طرف رابطه و شاید حتی دو طرف، از عملکرد خود راضی نباشند و لذتی از این رابطه جنسی نبرند. برای اینکه بتوانید قدرت جنسی خود را بالا ببرید راه کار های مختلفی وجود دارد که شما می تواند با اجرای آن ها از داشتن یک رابطه جنسی ایده آل با شریک خود لذت ببرید.


ورزش یک راه کار مناسب تقویت قوای جنسی


الف) ورزش می تواند به تقویت قوای جنسی شما کمک کند

اگر می خواهید توان جنسی خود را افزایش دهید، باید قدرت جسمی خود را نیز تقویت کنید. بدن قوی تر، توان بیشتری دارد و به شما این امکان را می دهد تا رابطه جنسی طولانی تری داشته باشید. برای داشتن بدن قوی، شما باید برخی از نقاط مهم بدن خود را که رابطه مستقیمی با رابطه جنسی شما دارند را تقویت کنید. این نقاط عبارتند از؛

۱. ماهیچه دو سر بازویی: داشتن ماهیچه دو سر قوی بدان معناست که شما به راحتی می توانید وزن شریک خود را تحمل کنید و او را بلند کنید و یا جابجا کنید. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ تقویت عضلات جلو بازو با استفاده از وزنه
ــ انجام حرکات بارفیکس
ــ تقویت عضلات زیر بغل با وزنه

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

 

۲. ماهیچه سه سر بازویی (پشت بازو): داشتن عضله پشت بازوی قوی نه تنها به شما کمک می کند که فشار وزنی را تحمل کنید بلکه قدرت بالاتنه شما به شکل چشم گیری افزایش می دهد. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت پرس سینه با وزنه
ــ حرکت های پشت بازو با وزنه

۳. ماهیچه های سینه: شما تقریباً برای انجام بسیاری از کارها، عضلات ماهیچه ای سینه را به کار می گیرید؛ از باز کردن در گرفته تا بلند کردن لیوان، همگی با کمک ماهیچه های سینه انجام می شود؛ بنابراین اگر عضلات سینه قوی داشته باشید، به طور طبیعی توانایی بالاتری نیز خواهید داشت. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت پرس سینه با وزنه
ــ حرکت دیپ سینه
ــ حرکت شنای سوئدی

۴. شکم: هنگامی که عضلات شکم قوی داشته باشید، هسته قوی تری خواهید داشت و هسته قوی تر هم تعادل شما را در هنگام رابطه جنسی حفظ می کند و هم شاهد کمردرد کمتری خواهید بود. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت دراز نشست
ــ حرکت پلانک
ــ حرکت دوی درجا به صورت زانو بالا

۵. عضلات کمر: کمر قدرتمند ستون فقرات شما را تثبیت کرده و از آن پشتیبانی می کند، همچنین به تقویت هسته شما کمک می کند. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت پل زدن
ــ حرکت دراز کشیدن به بغل و بالا و پایین بردن پا
ــ حرک دراز کشیدن بر روی شکم و بالابردن بالاتنه و پا ها

۶. ماهیچه های دیافراگم لگنی: ماهیچه های دیافراگم لگنی، از رحم، مثانه و روده ها نگهداری می کند و ضعف آن ها، راه را به طور کامل برای افتادگی عضو های داخل لگن (افتادگی رحم، مثانه و روده بزرگ) باز می کند؛ بنابراین اگر می خواهید که توان جنسی بالایی داشته باشید، باید عضلات دیافراگم لگنی قوی نیز داشته باشید. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت های پل زدن
ــ حرکت اسکوات

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟


۷. ماهیچه های سرینی یا عضلات گلوتئال: گروهی از سه ماهیچه هستند که ناحیه باسن را تشکیل می دهند. این ماهیچه ها از نوع مخطط بوده و نقش مهمی در دویدن، ایستادن و راه رفتن ایفا می کنند. ماهیچه های سرینی ضعیف باعث می شود تعادل شما در رختخواب مختل و باسن شما را به شدت سفت می کند که می تواند بر عملکرد شما در یک رابطه جنسی اختلال ایجاد کند. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت اسکوات
ــ حرکت لانگ دمبل
ــ حرکت کشش باسن

۸. ماهیچه های چهارسر ران و همسترینگ: ماهیچه های چهار سر ران و همسترینگ شما، به باسن و زانو ها قدرت می دهند، به این معنی که هرچه این عضلات قوی تر باشند، شما نیز در یک رابطه جنی سریع تر و پرتوان تر می شوید. تمریناتی که برای تقویت این عضلات باید انجام شود شامل موارد زیر است:
ــ حرکت پرس پا
ــ حرکت لانگ
ــ حرکت Step-Up (پله)

 


ب) ورزش می تواند انعطاف پذیری شما را بهبود بخشد

داشتن عضلاتی منعطف و ورزیده می تواند عملکرد مناسب تری را به شما هدیه دهد و بر این اساس شما می توانید حرکت های بیشتر و کامل تری را در طول رابطه جنسی خود به اجرا درآورید. برای داشتن عضلاتی منعطف در یک رابطه جنسی می توانید تمرینات ذیل را دنبال کنید؛

۱. انجام حرکات کششی همسترینگ به صورت ایستاده برای گردن، کمر، باسن، همسترینگ و پا.
۲. انجام حرکات کششی برای عضلات ران، باسن و کشاله ران.
۳. انجام حرکت لانگ ستون فقرات برای تقویت ماهیچه های چهار سر ران و کمر.
۴. انجام حرکت کششی پشت بازو برای تقویت عضلات گردن، شانه ها، دست و بازوها.
۵. انجام حرکات کششی برای تقویت زبان. برای این کار زبان خود را تا حد امکان به جلو بکشید و سپس تا حد امکان به داخل زبان بکشید. برای هر کدام از این مراحل ۲ ثانیه مکس کنید و سپس حرکت بعدی را انجام دهید. این کار را ۵ بار تکرار کنید.
۶. علاوه بر حرکات کششی شما باید تنفس خود را نیز تقویت کنید. کنترل تنفس به بدن شما اجازه می دهد تا به عضلات شما خون غنی از اکسیژن برساند. این امر می تواند به ضربان قلب پایین تری منجر شود و این نیز به نوبه خود به عملکرد کلی بهتر در رابطه جنسی منجر می شود.

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

 

نقش تغذیه در افزایش توان جنسی

برای داشتن توان جنسی بالا اگرچه قوی بودن جسم بسیار مهم است، اما به تنهایی کافی نیست. برای این کار شما هنوز به این نیاز دارید تا یک سری مواد غذایی مهم را دریافت کنید، اما کدام مواد غذایی مهم؟ اگر می خواهید بدانید که برای افزایش توان جنسی خود نیاز به چه مواد غذایی دارید، به ادامه این مطلب توجه کنید.

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟


الف) مواد غذایی ضروری عموی برای تقویت قوای جنسی 

۱. کپسایسین: ماده غذایی کپسایسین که در بیشتر فلفل های تند یافت می شود، باعث تقویت قوای جنسی شما می شود. این ماده همچنین سرعت عمل در یک رابطه جنسی را بهبود می بخشد. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار کپسایسین هستند، شامل: فلفل های تند، فلفل های شیرین و زنجبیل می باشند.

۲. پتاسیم: یکی از مهمترین الکترولیت های بدن پتاسیم است که ماهیچه ها و سلول های شما را هیدراته نگه می دارد. پتاسیم به بهبودی سریع بدن کمک می کند و متابولیسم شما را تقویت می کند. در صورتی که می خواهید استقامت جنسی خود را حفظ کنید، همه این موارد مهم هستند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار پتاسیم هستند، شامل: موز، طالبی، اسفناج، کلم بروکلی، سیب زمینی سفید، گوجه فرنگی، هویج، شیر و یا ماست کم چرب و گیاه کینوآ می باشند.

 

۳. کربوهیدرات های پیچیده: کربوهیدرات های ساده موجود در ماکارونی و نان می توانند به سرعت استقامت جنسی شما را از بین ببرند. اما کربوهیدرات های پیچیده برعکس عمل می کنند: آن ها به تقویت انرژی طولانی مدت بدن کمک می کنند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار کربوهیدرات های پیچیده هستند، شامل: جو دوسر، مربای سیب زمینی شیرین، نان گندم کامل، برنج قهوه ای، غلات کامل، ذرت، نخود فرنگی و حبوبات خشک شده می باشند.

۴. پروتئین: پروتئین بیشتر از کربوهیدرات ها طول می کشد تا تجزیه شود، بنابراین به بدن شما منبع طولانی مدت تری از انرژی را هدیه می دهد. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار پروتئین هستند، شامل: مغزی جات، پنیر سویا (توفو)، تخم مرغ، گوشت قرمز، مرغ، ماهی بدون چربی، ماست، پنیر و شیر می باشند.

۵. ویتامین های گروه B: ویتامین های گروه B خصوصاً B-۱ تا B-۵ و B-۱۲ سطح و عملکرد هورمون جنسی شما را تنظیم می کنند. برخورداری از میزان مناسبی از این گروه ویتامین ها، میل و عملکرد جنسی شما را تقویت می کند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار ویتامین های گروه B هستند، شامل: گوشت قرمز، ماهی و مرغ بدون چربی، تخم مرغ، کره بادام زمینی، میوه آواکادو، غلات غنی شده، شیر و لبنیات و سبزیجات برگ سبز می باشند.

۶. امگا ۳: امگا ۳ اسید های چرب ضروری هستند که به تعادل هورمون های جنسی کمک می کنند و باعث تقویت میل جنسی و استقامت می شوند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار امگا ۳ هستند، شامل: دانه کتان و تخم چیا، کلم و اسفناج، گردو، صدف، ماهی تن و دیگر ماهی های روغنی می باشند.

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

 

ب) مواد غذایی ویژه مردان برای تقویت توان جنسی

۱.L-citrulline: تحقیقات نشان داده اند که L-citrulline، یک اسید آمینه طبیعی است که می تواند قدرت و استقامت جنسی را افزایش دهد. همچنین ممکن است به منبع معتبر شما در حفظ نعوظ کمک کند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار L-citrulline هستند، شامل: هندوانه، پیاز و سیر، حبوبات و آجیل، ماهی سالمون و گوشت قرمز و شکلات تلخ است.

۲. L-arginine: بدن L-citrulline را به L-arginine تبدیل می کند، یکی دیگر از اسید های آمینه که جریان خون را بهبود می بخشد و پروتئین می سازد. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار L-arginine هستند، شامل: گوشت قرمز، مرغ، ماهی، سویا، غلات کامل، لوبیا، شیر و سایر لبنیات می باشند.

۳. نیترات: نیترات چگونگی استفاده ماهیچه های شما از اکسیژن را بهبود می بخشد که این امر می تواند عملکرد شما در یک رابطه جنسی را بهبود بخشد. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار نیترات هستند، شامل: سبزیجات برگ دار، چغندر و آب چغندر، ریواس، هویج، بادمجان و کرفس می باشند.

۴. منیزیم: منیزیم یک ماده مغذی اساسی است که در همه چیز از انرژی تا عملکرد مغز نقش اساسی دارد؛ بنابراین وقتی سطح منیزیم کم است، استقامت جنسی شما نیز کاهش می یابد. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار منیزیم هستند، شامل: گندم کامل، اسفناج و سایر سبزیجات برگ تیره، کینوآ، بادام، بادام زمینی، لوبیای سیاه و ادامامه (سویای نارس) می باشند.

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

 

ت) مواد غذایی ویژه مردان برای تقویت توان جنسی

۱. اسید فولیک: اسید فولیک، رشد سلول های جدید را تحریک می کند و این به مبارزه با خستگی و تقویت استقامت کمک می کند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار اسید فولیک هستند، شامل: آواکادو، عدس، لوبیا خشک، نخود فرنگی، اجیل، کلم بروکلی، اسفناج، مارچوبه، سبزیجات برگ تیره و مرکبات می باشند.

۲. کلسیم: کلسیم استخوان ها را قوی و متراکم نگه می دارد. این مهم است که سلول های شما به درستی کار کنند و انرژی شما را حفظ کنند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار کلسیم هستند، شامل: شیر بدون چربی، ماست کم چرب، پنیر، ماهی های سالمون، ساردین و ماهی هایی که استخوان خوارکی دارند می باشند.

۳. ویتامین D: ویتامین D از سلامت و ایمنی استخوان ها پشتیبانی می کند، روحیه شما را بالا می برد و به شما در حفظ یک وزن ایده آل کمک می کند. همه این موارد از اجزای لازم در افزایش استقامت جنسی شما به شمار می رود. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار کلسیم هستند، شامل: ماهی های سالمون و ساردین، زرده تخم مرغ، میگو، شیر غنی شده، غلات، ماست و آب پرتقال می باشند.

۴. آهن: آهن یک ماده مغذی مهم در حفظ انرژی و متابولیسم سالم بدن است که به نوبه خود به ایجاد استقامت جنسی کمک می کند. بیشترین مواد غذایی که منبع سرشار کلسیم هستند، شامل: گوشت قرمز، مرغ، ماهی، غلات غنی شده، کلم، اسفناج و سایر سبزیجات برگ دار، عدس و لوبیا می باشند.


گیاهانی برای تقویت توان جنسی

گاهی اوقات افراد ترجیح می دهند تا از راه کار های کاملاً طبیعی برای افزایش توان جنسی بهره بگیرند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید می توانید به پیشنهاد هایی که در ادامه برای شما عرضه شده، توجه کنید.


الف) گیاهان تقویت کننده قوای جنسی برای هر دو جنس

۱. گیاه دامیانا: این گیاه نیمه درختچه ای است که بومی جنوب غرب آمریکا، مکزیک و غرب هند است. از این گیاه برای برطرف شدن مشکلات و تقویت قوای جنسی استفاده می شود. دارای مزه تلخی است که باعث تحریک دستگاه عصبی و اندام های جنسی و انتقال بهتر و ساده تر پیام های عصبی در سرتاسر بدن می شود. این گیاه طبع تند، تلخ، گرم و خشک دارد. مصرف آن به شکل چای، مورد استفاده قرار می گیرد.

۲. گوارنا: این گیاه جزء گیاهان زراعی نشأت گرفته از قاره آمریکا به شمار می رود و بومی آمریکای جنوبی، به ویژه کشور برزیل است. این گیاه حاوی مقدار زیادی کافئین است که به نظر می رسد باعث افزایش انرژی و توان جنسی می شود.

۳. ماکا: این گیاه که به جینسینگ پرویی نیز شهرت دارد، اثرات زیادی در سلامتی انسان دارد و باعث افزایش قدرت جنسی می شود و ناباروری خانم ها نیز مقابله می کند.

 

چگونه می توان قوای جنسی را تقویت کرد؟

ب) گیاهان تقویت کننده توان جنسی مردان

۱. جینسینگ: اعتقاد بر این است که این گیاه پر خاصیت می تواند عملکرد نعوظ مردان را بهبود بخشد.

۲. کاتوابا: این گیاه بومی برزیل نیز تأثیر شگفت انگیزی بر درمان اختلال نعوظ دارد.

۳. دیوخار (سرده): دیوخار، نام یک سرده از تیره بادنجانیان است. تصور می شود این گیاه سطح تستوسترون را افزایش داده و اختلال عملکرد نعوظ را درمان می کند.


ت) گیاهان تقویت کننده توان جنسی زنان

۱. کُهَن دار یا گینکو: کهن دار یکی از قدیمی ترین گونه های درختی روی زمین است. این درخت در بسیاری از قسمت های معتدل دنیا به خوبی رشد می کند. کهن دار گیاه دارویی ارزشمندی است که برای اهداف دارویی متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. تصور می شود که عصاره این گیاه باعث تقویت قوای جنسی زنان می شود.

۲. گیلاس زمستانی: گیلاس زمستانی، نام یک گونه از تیره بادنجانیان است. اعتقاد بر این است که این درختچه همیشه سبز با تنظیم هورمون های جنسی باعث افزایش میل جنسی و استقامت می شود.

 


در چه شرایطی به دکتر مراجعه کنیم؟

این امر کاملاً طبیعی است که انسان گاهی با ضعف در توان جنسی خود مواجه شود، اما اگر این مسئله ای ادامه دار و به اصطلاح همیشگی بود، در ابتدا می توانید راه کار های فوق را در پیش بگیرید. چنانچه پس از مدتی این راه کار های فوق را پیگیری کردید، ولی تغییری در وضعیت شما ایجاد نشد، باید این احتمال را در نظر داشته باشید که ممکن است به یک بیماری مبتلا باشید و نیاز به مراجعه به دکتر را دارید. چنانچه علائم ذیل را به طور دائم در خود می بینید به دکتر مراجعه کنید.
ــ در طول یا بعد از رابطه جنسی احساس درد یا ناراحتی کنید.
ــ در انزال یا رسیدن به ارگاسم مشکل دارید.
ــ قادر به نگه داشتن نعوظ نیستند.

اگر چنین علائمی را در خود مشاهده کردید، بهتر است برای ارزیابی وضعیت خود با یک متخصص مشورت کنید تا راه کار های مناسب تری را در اختیار شما قرار دهد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب
زری ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۹
چیکار کنیم تا زود انزال نشیم

امید احمدی ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۱
میخام ورزش را شروع کنم ولی برایش خیلی بیمم گرفته