Notice: Undefined index: nightmode in /home/khabarnab/public_html/knews_json.php on line 66
>
خبر ناب
موج زودرس عفونت های تنفسی در اروپا

موج زودرس عفونت های تنفسی در اروپا

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس مجله - با توجه به راه افتادن اپیدمی عفونت‌های تنفسی با ویروس سین سیشیال (respiratory syncytial virus) که به آن RSV هم گفته می‌شود و همچنین اوج گرفتن آنفلوآنزا در کنار کووید -۱۹ در کشور‌های اروپایی، متخصصان امور سلامت و پزشکان از افرادی که بیش از دیگران در معرض خطر هستند خواسته‌اند هر چه سریع‌تر اقدام به واکسیناسیون کنند.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - اروپا این روز ها در موج زودرس اپیدمی آنفلوآنزا و سایر عفونت های تنفسی فرو رفته است.

به گزارش ایسنا، پزشکان و متخصصان حوزه بهداشت و سلامت در اروپا ضمن اعلام خطر، مردم را به واکسیناسیون به موقع در برابر بیماری های تنفسی فصلی که واکسن های آن ها موجود است، فراخوانده اند.

با توجه به راه افتادن اپیدمی عفونت های تنفسی با ویروس "سین سیشیال" (respiratory syncytial virus) که به آن "RSV" هم گفته می شود و همچنین اوج گرفتن آنفلوآنزا در کنار کووید -۱۹ در کشور های اروپایی، متخصصان امور سلامت و پزشکان از افرادی که بیش از دیگران در معرض خطر هستند خواسته اند هر چه سریع تر اقدام به واکسیناسیون کنند.

متخصصان امور سلامت در اروپا هشدار می دهند که اوج گیری هم زمان سه بیماری ویروسی عفونت تنفسی ناشی از سین سیشیال، آنفلوآنزا و همچنین کووید، می تواند سیستم های بیمارستانی را از کار انداخته و سلامت مردم را با خطر جدی مواجه سازد.

در بیانیه مشترکی که از سوی استلا کِریاکیدس، کمیسر امور بهداشت اتحادیه اروپا، هانس کلوگه، رئیس منطقه ای سازمان بهداشت جهانی و آندریا آمون، رئیس اداره سلامت اتحادیه اروپا منتشر شده آمده است: بر اهمیت واکسیناسیون برای گروه های در معرض خطر در مقابل آنفلوآنزا و کووید -۱۹ تاکید می کنیم. همچنین به همه توصیه می کنیم از خود در مقابل بیماری های عفونی محافظت کنند.

به گزارش دویچه وله، درحالی که در سال جاری، ویروس آنفلوآنزای نوع A , B در مقایسه با سال های گذشته به صورت زودرس در اروپا شیوع پیدا کرده، از خطر ویروس کووید -۱۹ نیز کاسته نشده است. در این شرایط انجام به موقع واکسیناسیون و رعایت نکات بهداشتی به طور جدی توصیه می شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط