مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب مطرح کرد: نمایشگاه صنعت تفریحات دروازه ورود به بازارهای جهانی
سرویس مجله - یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک‌ها روز گذشته در محل نمایشگاه های شهر آفتاب آغاز به کار کرد.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - این نمایشگاه از جمله قدیمی ترین رویدادهایی است که در این مرکز نمایشگاهی برگزار می شود. پیرامون کم و کیف برگزاری این نمایشگاه و ظرفیت های مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب گفتگویی را با عباس تقدسی نژاد مدیرعامل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب انجام داده ایم.

ظرفیت بالای کشور در حوزه صنعت تفریحات

تقدسی نژاد در این گفتگو اظهار داشت: یازدهمین نمایشگاه تخصصی بین المللی صنعت تفریحات، سرگرمی، شهربازی و پارک ها در محل شهر آفتاب در حال برگزاری است و تا روز جمعه ۱۴ بهمن ماه ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه نسبت به دوره قبل با رشد ۳۵درصدی در فضای نمایشگاهی روبرو بوده است. ۸۲ شرکت در این رویداد نمایشگاهی حضور پیدا کرده اند که از این تعداد، ۱۰ مجموعه، دانش بنیان هستند. ۳ هیئت تجاری از کشورهای عراق، افغانستان و عمان نیز از این نمایشگاه بازدید خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به جنس نمایشگاه امتک و جذابیت های ذاتی آن، پیش بینی ما این است که در ۲ روز پایانی هفته شاهد حضور گسترده و استقبال مردمی باشیم. به عقیده من کشور ما ظرفیت های خوبی را در حوزه صنعت تفریحات و سرگرمی دارد اما با این حال در بسیاری از موارد شاهد واردات در این بخش هستیم. برگزاری نمایشگاه تفریحات به تولیدکننده داخلی کمک خواهد کرد تا در فضایی تخصصی، قراردادهایی مفید در جهت ارتقای کمی و کیفی تولیدات خود و ورود به بازارهای جهانی که آورده های خوبی برای کشور دارد، منعقد کنند.

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب همچنین خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از کشورها بخشی از GDP خود را به این مهم اختصاص داده اند؛ اما ما با ظرفیت هایی که در بخش نیروی انسانی و تامین مواد اولیه مناسب داریم در این حوزه وارد کننده ایم. این موضوع دون شان جمهوری اسلامی و مردم این کشور است. بنابراین از اصحاب تجارت در حوزه های مرتبط با این نمایشگاه و همچنین از عموم مردم دعوت می کنیم که از این رویداد نمایشگاهی بازدید کنند.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب مطرح کرد: نمایشگاه صنعت تفریحات دروازه ورود به بازارهای جهانی

ویژگی منحصر به فرد نمایشگاه شهر آفتاب

تقدسی نژاد افزود: این نمایشگاه می تواند محفلی برای ایجاد علاقه مندی در تولیدکنندگان و همچنین ما به عنوان سایت نمایشگاهی باشد تا نمایشگاه یا مجموعه تفریحی دائمی را در محل شهر آفتاب داشته باشیم. این نمایشگاه و مکان تفریحی می تواند به قطب تفریحی جنوب تهران تبدیل شود. مهم ترین ظرفیتی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی وجود دارد ایجاد سالن های استاندارد نمایشگاهی مطابق با استانداردهای روز دنیا است. مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه شهر آفتاب یکی از ویژگی های منحصر به فرد این سایت نمایشگاهی را ایجاد یک سالن یکپارچه بیش از ۸هزار متری در فضایی بدون ستون های رایج برای ساخت سالن ها می دانند. این موضوع دست غرفه دار و غرفه ساز را در طراحی غرفه باز می گذارد.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب مطرح کرد: نمایشگاه صنعت تفریحات دروازه ورود به بازارهای جهانی

وی در پایان گفت: مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب دارای ۵۰ هکتار فضای سبز است. از طرفی دسترسی های مناسب ما با داشتن سه ایستگاه مترو (شهر آفتاب، شاهد و حرم مطهر) رفت و آمد مردم به این سایت نمایشگاهی را تسهیل می کند. داشتن بیش از ۲۰ هزار امکان فضای پارکینگ همزمان به مردم این امکان را می دهد که از وسیله نقلیه شخصی خود برای حضور در نمایشگاه استفاده کنند و دغدغه پارکینگ نداشته باشند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب