فرمول معجزه آسا برای کاهش وزن

فرمول معجزه آسا برای کاهش وزن

۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۱:۴۱ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس مجله - بسیاری از افراد وقتی برای کاهش وزن رژیم می‌گیرند مدام گرسنه می‌شوند، اما به کمک یک راه حل ساده می‌توان احساس سیری پیدا کرد و به سرعت لاغر شد.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از فرارو - وقتی قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، به دلیل دریافت کالری کمتر، مدام گرسنه می شوید، اما اگر بتوانید میزان فیبر غذای خود را افزایش دهید، آنگاه کمتر احساس گرسنگی سراغ تان خواهد آمد.

به گزارش بهداشت نیوز، برای ایجاد احساس سیری و کاهش اشتها بهترین راه استفاده از غذا های با فیبر بالا محسوب می شود البته باید توجه کنید که برخی غذا ها در عین حال فیبر زیاد و چربی و کالری بیشتری هم دارند. اگر می خواهید احساس گرسنگی به سراغتان نیاید و به سرعت وزن کم کنید، از لیست غذا های زیر استفاده کنید. مزیت غذا های این لیست این است که فیبر آن ها زیاد و چربی و کالری شان کم است. این غذا ها سبک هستند و می توانید به عنوان میان وعده آن ها را مصرف کنید تا در طول مدت رژیم به سرعت لاغر شوید.

تربچه ترد و طعم دار است و کالری بسیارکمی دارد. این سبزی بدون چربی را به راحتی می توان در یخچال نگه داری کنید و به عنوان میان وعدهآن را میل کرد. در میان سبزیجات، بیشترین فیبر از آن تربچه ها نیست، اما درعوض با مصرف ۹ عدد تربچه، حدود ۲۰ کالری و ۲ تا ۳ گرم فیبر دریافت می کنید، اگر دوست ندارید تربچه را خالی بخورید، آن را به سالاد خود اضافه کنید تا تندی کمی هم به سالاد خود داده باشید.

نخود از غذا هایی است که فیبر بالایی دارد. نصف فنجان نخود پخته شده ۱۴۰ کالری و ۶ گرم فیبر دارد، اگر طعم آجیل مانند نخود را دوست دارید، می توانید آن را به تنهایی یا در کنار وعده های غذایی اصلی خود مصرف کنید. می توانید از نخود برای تهیه ی حمص استفاده کنید، این پیش غذای خاورمیانه ای، میان وعده ای فوق العاده مفید است البته برای اینکه کالری آن کم باشد، باید آن را بدون ارده تهیه کنید همچنین می توانید نخود را به سالاد یا سوپ هم اضافه کنید.

یک عدد گلابی می تواند احساس گرسنگی شما را از بین ببرد و مقدار زیادی فیبر را وارد بدن تان کند، یک گلابی رسیده ی کوچک تنها ۸۵ کالری دارد، اما ۵ گرم فیبر برای شما فراهم می کند. نگهداری گلابی کمی دشوار است سعی کنید گلابی ها را خیلی خوب انتخاب و از آن ها به خوبی نگهداری کنید و دیگرمجبور نمی شوید پس از مدت کوتاهی آن ها را دور بریزید و پول خود را هدر دهید.

نخودفرنگی سرشار از فیبر بوده و نگهداری و انجماد آن هم فوق العاده راحت است. نصف فنجان نخودفرنگی ۶۲ کالری، ۴٫۴ گرم فیبر و ۴ گرم پروتئین دارد، می توانید نخودفرنگی را به سالاد های خود اضافه کنید و هرجا مایلید، نخودفرنگی را به غذا های خود اضافه کنید، اگر می خواهید نخودفرنگی عضو اصلی غذای شما باشد، حتما از دستورالعمل های غذا های کم کالری استفاده کنید.

استفاده از گل کلم، بهترین گزینه و ارزانترین راه برای اضافه کردن فیبر به رژیم غذایی است، یک فنجان از این سبزی ۲٫۵ گرم فیبر، ۲ گرم پروتئین و تنها ۲۵ کالری دارد ازآنجایی که گل کلم سبزی محبوب و فراوانی است، با جست وجویی ساده در اینترنت، دستورالعمل های بسیار زیادی برای تهیه ی غذا های حاوی گل کلم خواهید یافت. این سبزی ترد را می توانید خام بخورید یا می توانید مانند پوره ی سیب زمینی، پوره ی گل کلم تهیه کنید برخی از مردم از آن در تهیه ی پیتزا استفاده می کنند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب