فواید جالب لحاف های سنگین برای داشتن خواب خوب

فواید جالب لحاف های سنگین برای داشتن خواب خوب

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس مجله - در سال‌های اخیر محبوبیت این نوع لحاف‌ها افزایش یافته و بسیاری از شرکت‌ها ادعا می‌کنند سنگینی آن‌ها به کاهش اضطراب و عمیق‌تر شدن خواب کمک می‌کند.

به گزارش سرویس مجله خبر ناب به نقل از همشهری - لحاف سنگین حاوی دانه های شیشه ای، گلوله های پلاستیکی، ساچمه یا مواد دیگری است که به وزن کلی آن می افزایند. در سال های اخیر محبوبیت این لحاف ها افزایش یافته و بسیاری از شرکت ها ادعا می کنند سنگینی آن ها به کاهش اضطراب و به خواب رفتن کمک می کند.

بسیاری از مبتلایان به اضطراب یا افسردگی خود را در یک چرخه معیوب، گرفتار می بینند. اضطراب و افسردگی می تواند بر خواب تأثیر منفی بگذارد و کمبود خواب سبب تشدید اضطراب و افسردگی می شود. بنابراین پرداختن به مشکل خواب برای کمک به رفع آن بسیار مهم است. با توجه به دشواری انجام آزمایشات کنترل تصادفی در مورد لحاف های سنگین، هنوز شواهد کافی برای اثبات قطعی و نهایی مزایای آن وجود ندارد.

فواید جالب لحاف های سنگین برای داشتن خواب خوب

اما با این حال بررسی سیستماتیکی که نتایج آن سال ۲۰۲۰ در مجله آمریکایی «کاردرمانی» منتشر شد نشان داد استفاده از لحاف سنگین، توانایی فرد برای به خواب رفتن، خواب عمیق در طول شب و استراحت در طول روز را بهبود می بخشد. استفاده از این نوع لحاف ها سبب بهبود برنامه روزانه صبح و عصر، از جمله آماده شدن برای خواب و بیدار شدن در صبح می شود. با این حال، نویسندگان به این نتیجه رسیدند اگرچه لحاف سنگین شاید یک ابزار درمانی مناسب برای کاهش اضطراب باشد، شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد این رواندازها می توانند درمانی برای بی خوابی باشند.

فواید جالب لحاف های سنگین برای داشتن خواب خوب

اگر دوست دارید این لحاف ها را امتحان کنید، توصیه می کنیم لحافی بخرید که وزن آن، تقریباً ۱۰ درصد وزن بدن شما است. بهتر است موردی را انتخاب کنید که گرمای بیش از حد به بدن شما ندهد، چون ثابت شده که خوابیدن در محیط خنک به رفع بی خوابی کمک می کند. در مورد عوامل محیطی مؤثر بر خواب تان، مانند تاریکی، تأثیر صفحه نمایش و سر و صدای محیط هم فکر کنید!

منبع: ایرنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب