زنده زنده دفن شدن مرد اصفهانی زیر آوار خانه اش  -  مرد دیگری در انفجار خانه اش تسلیم مرگ شد
سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: ریزش آوار یک ساختمان در حال تخریب و انفجار توام با حریق یک منزل موجب فوت یک مرد و زن در اصفهان شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - سرآتشیار محمد شریعتی روز دوشنبه افزود: ساعت ۸:۵۷ صبح امروز تماسی به سازمان آتش نشانی اصفهان از خیابان کاوه اصفهان گزارش شد که نیروهای آتش نشانی از ایستگاه شماره ۶ به همراه یک خودروی نجات از ایستگاه هفت به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در این حادثه که بر اثر ریزش آوار و مهاربندی نشدن یک ساختمان در حال تخریب رخ داد، جسد یک مرد ۷۰ ساله توسط عوامل آتش نشانی از زیر آوار بیرون کشیده شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این فرد بی جان و فاقد علائم حیاتی تحویل اورژانس داده شد.

وی اضافه کرد: در حادثه ای دیگر انفجار توام با حریق یک منزل مسکونی در ساعت ۱۲:۵۲ در خیابان آزادگان ملک شهر گزارش شد.

شریعتی یادآور شد: این حادثه در یک ساختمان دو طبقه و در طبقه منهای ۶۰ رخ داد که از دو ایستگاه ۱۸ و ۲۶ به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: شاهدان محلی اذعان کردند که بوی انتشار گاز در محوطه این ساختمان استشمام شده و لذا با توجه به انفجار و آتش سوزی احتمال محبوسی در این ساختمان وجود دارد.

وی اضافه کرد: با ورود آتشنشانان به محل و اطفاء، آن ها متوجه فوت یک زن با درصد سوختگی کم شدند که در یکی از اتاق های این ساختمان بود.

شریعتی گفت: طبق نظر کارشناسان حاضر حریق بر اثر انتشار گاز رخ داده اما با حضور به موقع و سریع نیروهای آتشنشانی به طبقه اول نفوذ نداشته است.

وی همچنین از آتش سوزی یک باغ رستوران در منطقه راشنان اشکاوند در ساعت ۱۲:۱۴ امروز ظهر خبر داد و گفت: از ایستگاه چهار، پنج، ۱۵ و ۲۳ آتشنشانی به محل حادثه اعزام شدند و سریعا رینگ اطفاء دور این باغ که کاملا دچار آتش سوزی شده بود، ایجاد کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بیان کرد: اعلام اولیه این بود که در این باغ از کپسول گاز مایع استفاده می کنند لذا همکاران آتشنشان نسبت به این مساله سریعا اقدام و مشغول خارج کردن کپسول های گاز مایع شدند تا شعله و آتش به ساختمان های مجاور سرایت نکند.

وی ادامه داد: با این وجود قسمت مواد اغذیه ای مجاور این باغ رستوران دچار حریق اما خسارت کمی به آن وارد شد که آتشنشانان این محل را شلعه زنی و کنترل حریق کردند.

وی همچنین اضافه کرد: ۲:۵۸ بامداد امروز نیز حادثه آتش سوزی یک دستگاه تریلر به مرکز فرماندهی عملیات آتش نشانی اصفهان گزارش شد.

شریعتی گفت: این حادثه برای یک تریلر حامل مواد سوختی در منطقه خوراسگان اتفاق افتاده بود که تریلر کامل طعمه حریق شد اما با سرعت عمل از سرایت حریق به دیگر خودروها جلوگیری شد. وی ادامه داد: علت وقوع این حادثه توسط کارشناسان آتش نشانی در دست بررسی است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب