مراقب تاریخ انقضای وسایل اتاق خواب خود باشید

مراقب تاریخ انقضای وسایل اتاق خواب خود باشید

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ناب پلاس - حفظ نظافت و تمیز کردن اتاق خواب بسیار مهم است اما نباید زمان تاریخ انقضای وسایل اتاق خواب را فراموش کنید.

بعضی خانم ها شاید بهداشت اتاق خواب را فقط در نظافت و تمیز کردن آن بدانند، در حالی که بهداشت ملافه و بالش و ... هم مهم است. در ادامه نکات مهمی را در باره بهداشت و زمان تاریخ انقضای وسایل اتاق خواب سالم و بهداشتی برای شما آورده ایم.

انواع ملافه و روکش ها

ملافه ها، بالش ها و انواع روکش ها بسته به این که چقدر خوب تولید شده اند، تا سه سال عمر می کنند. آن ها مکان مناسبی برای مخفی شدن باکتری های موجود در گرد و غبار هستند که باعث ایجاد حساسیت، جوش، آکنه و آسم می شوند به خصوص هنگامی که با صورت تماس مستقیم داشته باشند.

بالش ها

بالش ها در طول مصرف هر لحظه تغییر شکل می دهند و همچنین شما هر شب را با آن ها می گذرانید ،پس لازم است که هر دو سال یک بار آن ها را تعویض کنید. بالش های تخت معمولا به مرور زمان باعث ایجاد سر درد، گردن درد و حتی خر و پف مداوم می شوند و همچنین می توانند محل مناسبی برای تجمع باکتری و گرد و غبار در لا به لای شیارهای شان باشند.

چشم بند

وسایلی مانند چشم بند که هنگام خواب مستقیم با پوست صورت و چشمان شما در تماس هستند، می توانند باعث انتقال میکروب و باکتری به منافذ پوست شما شوند و آن را در معرض آکنه و عفونت قرار دهند، بنابراین توصیه می شود که برای جلوگیری از بروز بیماری، یک بار در هفته شسته و تمیز شوند. نحوه شستن آن بستگی به مواد تشکیل شده آن دارد، اما معمولا می توانید در لباس شویی بیندازید یا با آب و صابون بشویید. اگر در حفظ و نگهداری چشم بند خود دقت کنید، شاید تنها یک بار در سال احتیاج به تعویض آن داشته باشید.

تصفیه کننده هوا

تصفیه کننده های هوا مانند هر دستگاه دیگری، طول عمر مشخصی دارند و بعد از سه سال باید تعویض شوند؛ در غیر این صورت باعث تولید گرد و غبار در محیط و مشکلاتی از قبیل حساسیت و آسم در افراد می شوند.

تشک

یک تشک باکیفیت برای یک خواب راحت ضروری است و باید هر ۸ تا ۱۰ سال یک بار جایگزین شود. اگر معمولا از یک طرف تخت استفاده بیشتری می کنید، باید حداقل دو بار در سال آن را بچرخانید و جا به جا کنید. هر چه فشار روی تشک بیشتر باشد باعث ایجاد سایش و از بین رفتن تدریجی آن می شود.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس