استمرار بارندگی تا پایان هفته  -  هشدار نارنجی کدام استان  ها را در برمی  گیرد
سرویس اجتماعی - گزارش هواشناسی نشان می‌دهد که امروز سه‌شنبه (۲۲ خرداد) استان‌های واقع در شمال غرب، دامنه زاگرس مرکزی و دامنه جنوبی البرز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید را دارند.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «شدت بارش ها در غرب اصفهان، قم، قزوین، البرز و تهران، غرب سواحل دریای خزر اتفاق می افتد. در برخی نقاط وزش باد شدید با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید همراه است.»
فریبا گودرزی افزود: «هشدار هواشناسی نارنجی امروز سه شنبه (۲۲ خرداد) برای نیمه شمالی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه جنوبی اردبیل، شمال و شرق زنجان و ارتفاعات استان های مازندران و البرز صادر شده است.» مخاطرات هشدار نارنجی شامل جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و رخداد تگرگ است.
گودرزی ادامه داد: «چهارشنبه (۲۳ خرداد) بارندگی در کل نوار شمالی به شکل پراکنده وضعیف رخ می دهد. در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی در ساعات عصرگاهی و اوایل شب رگبار و رعد و برق رخ می دهد. در برخی نقاط در استان های مازندران، گیلان، گلستان، البرز، تهران، قم، شمال سمنان نیز رگبار پراکنده پیش بینی می شود.»
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی بارش ها کماکان تا پایان هفته ادامه دارد و در روزهای آخر هفته بر شدت بارش ها افزوده می شود.
گودرزی یادآور شد: «تا ظهر امروز سه شنبه (۲۲ خرداد) شرایط برای تشکیل گرد و خاک روی کشور عراق است و به نوار غربی کشور نفوذ خواهد کرد. کاهش دید و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.»
امروز سه شنبه (۲۲ خرداد) شمال خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج و متلاطم است.
از عصر پنجشنبه (۲۴ خرداد) وزش باد در نیمه شرقی کشور افزایش پیدا می کند و کاهش نسبی دمای هوا برای این مناطق اتفاق می افتد.
رگبار، رعد و برق، گاهی وزش باد در مناطق جنوبی و غربی استان تهران پیش بینی می شود. نوسانات دمایی در تهران بین ۳۷ و ۲۹ درجه سانتی گراد است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب