رئیس سابق مجلس نمایندگان: مراقب پیروزی بی سروصدای بایدن باشید
سرویس بین الملل - رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا و از چهره های سرشناس حزب جمهوریخواه در تارنمای خود نوشت که طیف راستگرا باید دستکم گرفتن جو بایدن را کنار گذارد چرا که رئیس جمهوری دموکرات در حال پیروزی بی سروصدا است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - تارنمای روزنامه گاردین امروز نوشتار نیوت گینگریچ افزود که خصومت کورکورانه محافظه کاران با دولت بایدن مانع از درک توفیق وی شده است.

وی نوشت: ما آنچنان از او بدمان می آید که بر لکنت زبان، رفتار گهگاه عجیب، کم حافظگی و دیگر اشتباهات فردی اش تمرکز کرده و او و دموکرات ها را دستکم گرفته ایم.

گینگریچ ۷۹ ساله، بایدن ۸۰ ساله را به آیزنهاور و رونالد ریگان روسای جمهوری پیشین آمریکا تشبیه کرد و نوشت که این دو "ترجیح می دادند که دستکم گرفته شده و می خواستند که مردم برداشتی خوشایند و نه ترسناک از آنها داشته باشند و به این طریق با موفقیت زیادی روبرو شدند. "

به گفته گینگریچ بایدن هم به موفقیت مشابهی دست یافته و اقلیت دموکرات در مجلس نمایندگان تنها ۴ کرسی با اکثریت فاصله دارد و کرسی های سنا نیز ۵۰-۵۰ برابر است.

این چهره جمهوریخواه بایدن را متهم کرد که افکار عمومی را علیه هوادران ترامپ تشجیع کرده و پس از رای دیوان عالی این کشور علیه ممنوعیت سراسری سقط جنین، به شدت تهدید علیه "حق سقط جنین" را بزرگنمایی کرده است.

با این حال رئیس پیشین مجلس از سیاست خارجی بایدن تقدیر کرد و نوشت که او به دقت، با احتیاط و بدون حضور نیروهای آمریکایی، جنگ در اوکراین را به راه انداخت و بدین ترتیب کمک های مالی و نظامی آمریکا جلوی پیروزی آسان روسیه را گرفت.

نتیجه آنکه به زعم گینگریچ، تیم بایدن در انتخابات ۱۷ آبان یکی از بهترین عملکردهای تاریخ را در انتخابات میاندوره ای نخستین دوره زمامداری در میان سران آمریکا ثبت کردند.

وی به جمهوریخواهان توصیه کرد که حین آنکه آماده نامزدی دوباره بایدن در انتخابات ریاست جمهوری می شوند، به دقت به ضعف ها و قوت هایشان در انتخابات های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۰ توجه کنند.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در برخط